ne., 16. říjen 2016 19:27

Alexander Rybak o víkendu koncertoval v Ostravě

Ostrava – V sobotu 15. 10. přijel do Ostravy vystoupit známý norsko-běloruský zpěvák, houslista a vítěz soutěže Eurovize z roku 2009, Alexander Rybak.Není divu, že na koncert byly lístky už týdny dopředu vyprodány. Alexander doopravdy předvedl své maximum a všem přítomným dokázal, že k úspěchu nestačí pouze pěkné oblečky a milý úsměv, ale především talent.

Nečekanou hvězdou večera se ale také stala místní zpěvačka Elis (vl. jménem Eliška Mrázová), která vystoupila jako předskokanka a Alexandra v průběhu večera ještě několikrát doprovodila svým zpěvem. Hned z úvodu zpěvačka příjemně naladila obecenstvo první písní, která v Kině Vesmír zazněla, a to píseň „Umbilical cord“, v překladu pupeční šňůra. Název písně vzbudil v obecenstvu ohlas, nakonec se však ukázalo, že název písně reprezentuje domov a odstřihnutí se od něj v průběhu dospívání. Po další písni už Elis předala mikrofon hlavní hvězdě večera.
Na úvod si Alexander zvolil jednu ze svých nejúspěšnějších písní, „Europe Skies“, a následně svou nejznámější píseň „Fairytale“, s níž v roce 2009 zabodoval na Eurovizi a obsadil tak první místo.


Poté proběhla (spíše jednostranná) konverzace mezi ním a obecenstvem. Alexander spoléhal na nevelkou jazykovou vybavenost publika, když na svůj song nazvaný "Kotik", jak si mezipřáteli obyčejně říkají, odkázal jako na „the song about pussies“. Angličtináři pochopí. Marně se ze situace snažil vybruslit tím, že to v překladu znamená kotě nebo kočka, a nic jiného. Hlasitý smích se v tu chvíli nesl celým sálem.

Pokud se člověk předem neinformoval o speciálních hostech, které si zpěvačka Elis přizvala, zažil možná menší šok, jako já. Mimo jiné se totiž na pódiu představil s písní „Listen“ i někdejší účastník SuperStar, Jan Bendig.
A pokud se vám doposud nezdálo ani jedno představení zajímavé a jste fanouškem Disney, také jste si přišli na své! Po dlouhých domluvách přes e-mail se naše Elis a Alexander dohodli i přes jazykové bariéry na společné písni z animovaného filmu Kráska a zvíře. Písní, kterou společně předvedli, bylo „Beauty and the Beast“. Skrytý vtip v názvu písně však ani zdaleka neodpovídal skutečnosti, daleko více by se pro situaci hodil název „Beauty and the beauty #2“.

Vzkaz, který zpěvák měl pro nejen své publikum, ale v podstatě kohokoliv, se týkal fotbalu. Konkrétně požádal všechny, kdo potkají v budoucnu brankáře Petra Čecha, aby Alexandrovi sjednali autogram s věnováním. Hold, milovník Arsenalu se nezapře.
K závěru pořadu jakoby se v publiku probudil všechen život. Všichni s Alexander společně zpívali, kdo neznal text, alespoň dělal, že zpívá, a všichni podporovali zpěváka potleskem a pískáním. Předtím, než show skončila, vyzval obecenstvo k tomu, aby jej následovalo na sociálních médiích jako instagram a facebook, a zároveň také upozornil na to, že na jeho youtube kanálu v nejbližší době můžeme očekávat několik novinek. Jestli se jedná pouze o audio nebo o videoklip už nechal na naší interpretaci. Rozloučil se stejnou písní, kterou hrál v začátku večera, při níž už téměř každý zpíval s ním.

Poté, co většina obecenstva vyklidila sál, se Alexander ještě rozhodl potěšit své věrné fanoušky, usadil se na pódiu a začal rozdávat autogramy a fotit se s každým, kdo o to měl zájem. Ukázal se jako opravdový gentleman a i po vyčerpávajícím představení se snažil vyhovět všem.
Momentálně zpěvák žádné turné nepořádá a kvůli svému zdraví moc necestuje, jak ale sám uvedl, přijal nabídku vystupovat v Ostravě ze dvou důvodů. Za prvé kvůli lokaci Ostravy, která není daleko od polských ani německých hranic, což se nakonec ukázalo i na publiku, složeném z Němců, Slováků, Rusů, Poláků i Čechů. A za druhé kvůli právě probíhajícímu festivalu míšení kultur, jehož součástí chtěl zpěvák být.


 Speciální věnování pro všechny studenty žurnalistiky v roce 2016 :-)

Zobrazeno 2961 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. květen 2024 15:28
Pro psaní komentářů se přihlaste