pá., 2. prosinec 2016 20:52

Američtí Skillet rozproudili brněnské Semilasso, pokračují do Prahy

Člen kapely John Cooper Člen kapely John Cooper Zdroj: Skillet.com
Brno, Praha – Americká skupina Skillet během svého turné zavítala do brněnského Semilassa, a to společně s předkapelou Red Sun Rising. Další šance vidět tuto rockovou dvojku lze využít v krátké době, v neděli 4. prosince jejich show rozezní pražskou Malou sportovní halu.

Akce se konala v relativně malých prostorech kulturního centra, o to hustší ale byla atmosféra, kterou kapely společným úsilím vytvořily. Po poměrně dlouhém čekání v mrazivém počasí posledního listopadového dne, se dav lidí nahrnul do sálu. Ten se po chvíli naplnil k prasknutí a na balkoně také nebylo k hnutí.

Rockoví Red Sun Rising, pocházející z amerického Ohia, se postarali o svižný rozjezd. Zpěvák Mike Protiche strhl diváky svým energickým tancem a zpěvem, zazněla například píseň The Otherside. Přestože se nejedná o příliš známou kapelu, dokázala diváky patřičně nažhavit a připravit na hlavní show.

Po krátké pauze nastoupily hvězdy večera, fenomenální čtveřice Skillet. Na pódium vtrhli s písní Feel Invincible, hitem z jejich nového alba Unleashed. Od počátku bylo z davu cítit nadšení. Kapela střídala nové písně se staršími hity a při „srdcovkách“ jako je Hero, Monster, Sick Of It, Whispers In The Dark nebo Comatose v sále burácel zpěv nadšených diváků. Zpěvák John Cooper za to publikum chválil po každé písni. Celkově by se dalo říci, že kapela odvedla dobrý výkon, co se týče práce s publikem.

„Koncert byl skvělý. To, že sál byl malý a všichni tak byli blízko u pódia, napomohlo k úžasné atmosféře. I když jsem Skillet slyšel poprvé teprve letos v létě na Rock For People a moc písniček jsem ani pořádně neznal, užil jsem si to,“ řekl dvaadvacetiletý divák Jonáš o středečním koncertu.

Ačkoliv brněnský a pražský koncert jsou prvními samostatnými koncerty Skillet u nás, letos se už v Česku objevili, a to na zmíněném festivalu Rock For People. Na královéhradecké rockové akci se dočkali bouřlivých reakcí nadšeného publika a organizátorům festivalu se podařilo je přilákat zpět. „Skillet letos slaví dvacetileté výročí a je tak trochu symbolické, že se je nám právě v tomhle jubilejním roce podařilo nejen přivézt na festival, ale domluvit i jejich první samostatné koncerty u nás. A je to i zásluhou českých fanoušků, kteří pro ně na festivalu vytvořili skvělou atmosféru. Kapela byla nadšená a spokojený byl i jejich agent, který se na Rock For People přiletěl podívat až z Los Angeles. Takže přesvědčit je, že by koncertů mělo být více, bylo nakonec lehčí, než jsme čekali,“ uvedl na stránkách festivalu Michal Thomes, jeden z organizátorů.

 

Zobrazeno 1841 krát
Naposledy upraveno: so., 3. prosinec 2016 17:35
Pro psaní komentářů se přihlaste