st., 21. duben 2021 09:45

Během jara běhejme k čistější planetě

Ebore Land, Omo V. Ethiopia Ebore Land, Omo V. Ethiopia Zdroj: flickr.com, Rod Waddington
Nike Run Club, bezplatná běžecká aplikace navázala spolupráci s hnutím WeForest a společně usilují o obnovení lesního porostu v Brazílii a Etiopii. Prostřednictvím běžecké výzvy, trvající od 22. dubna do 6. května může každý přispět k vysazování dalších stromů a s tím spojené redukci oxidu uhličitého.

Co je Nike Run club?
Je to bezplatná aplikace, která mění odpůrce běhu v běžce. Trenéři jako hlasoví průvodci průběžně odlehčují každý náš krok tím, že odlehčují naši mysl od všech pochybností. Aplikace umožňuje nastavovat si cíle podle vzdálenosti, kterou chceme uběhnout, rychlost, které chceme dosáhnout nebo času, který chceme běháním strávit. Díky tomu můžeme sledovat progres, a tím znovu objevit motivaci, o kterou se nás svět za poslední rok snaží okrást.
Ekologický program společnosti Nike Move to Zero přispívá k udržitelnému rozvoji. Zejména svými kolekcemi sportovního oblečení z udržitelných materiálů se pokouší o snížení množství odpadu a zmenšení uhlíkové stopy. Nyní se Nike spojilo s hnutím WeForest a společně již zasadili 1 000 000 stromů.
WeForest se dlouhodobě věnuje obnovování lesních porostů zejména v tropických oblastech. V rámci spolupráce s Nike Run Club také pomáhá komunitám v Etiopii a Brazílii rozvíjet jejich lesnictví a zemědělství.

Jeden strom za jeden kilometr
Vysazený 1 000 000 stromů za 30 let zvládne pohltit přes 160 000 tun CO2. Protože Nike i WeForest ve výsadbě stromů hodlají pokračovat, odstartovali tuto jarní výzvu. Ta má velmi jednoduchý princip. Za každého, kdo v době trvání výzvy uběhne alespoň jeden kilometr, vysadí jeden strom. Stačí jen stáhnout aplikaci do telefonu a zapojit se.
Běžecká výzva spojuje dohromady kromě příjemného s užitečným i běžce z celého světa. Její nespornou výhodou je, že stačí udělat tak málo, že se těžko hledá výmluva, proč se nezúčastnit.

Zobrazeno 81 krát
Naposledy upraveno: čt., 22. duben 2021 00:38
Pro psaní komentářů se přihlaste