st., 17. listopad 2021 11:22

Český slavík přilétá opět po dlouhé odmlce. Získá Lucie Bílá rekordního Zlatého slavíka?

Karel Janeček s novou podobou sošky. Karel Janeček s novou podobou sošky. Zdroj: Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
Praha- Dvacet výher. Přesně to (pokud nepočítáme 22. vítězství ve Zlatém slavíkovi) spojuje dvě osobnosti, bohužel jedna z nich už svoji sbírku nerozšíří. Jaké bude letošní předávání cen bez své největší ikony? Poprvé se nejen diváci, ale i samotní aktéři ankety Český slavík budou muset obejít bez přítomnosti Karla Gotta, který si ve většině případů došel pro zlatou sošku se slovy: „To jsem ale opravdu nečekal.“

Druhou osobností se stejným počtem slavíků, která letos může zaútočit na rekordní 21. vítězství v anketě Český slavík, je Lucie Bílá. Tradiční vítězka zpěvačky roku. Na nejvyšší příčku se nedostala pouze dvakrát, když ji v obou případech porazila Aneta Langerová. 

Český slavík se vyhlašoval od roku 1996, když po pětileté odmlce navázal na Zlatého slavíka. V roce 2017 obvinila agentura Musica Bohemica skupinu Ortel za nedodržení fair play. Po této aféře, kdy několik zpěváků i kapel nesouhlasilo s výsledky, se agentura rozhodla dále nepokračovat v každoročním udílení cen. Po čtyřleté odmlce obnovil soutěž Karel Janeček, který změnil pravidla i způsob hlasování. Kromě nové podoby sošky slavíka přibyla i jedna nová kategorie – Hip Hop & Rap.

 V každé ze čtyř kategorií již známe jména dvanácti nejvýše umístěných. Fanoušci však mohou až do poloviny přímého přenosu posílat své hlasy objevu roku. Vybírat můžeme mezi třemi, které vybrala odborná porota. O titul zpěváka roku zabojuje například Marek Ztracený, Richard Krajčo, Pokáč nebo Mirai Navrátil. V ženské kategorii je jasnou adeptkou na vítězství Bílá, čímž by mohla porazit Gotta v počtu prvenství. Mezi kapelami neuvidíme Mandrage, která ukončila svoji činnost. Šanci tak má Kryštof, Kabát, Lucie nebo Jelen. V nově vzniklé kategorii se nachází Marpo, Sharlota, Nik Tendo a další. Úplný seznam lze nalézt na stránkách ankety.

Slavnostním galavečerem z divadla Karlín bude provázet osvědčený moderátor Ondřej Sokol, kterého doplní Aleš Háma. Ten naposledy skvěle zastoupil nemocnou Terezu Kostkovou v taneční soutěži StarDance. Živě bude celý večer vysílat televize Nova od 20:20. Kdo bude novým držitelem Zlatého slavíka? Odpověď se dozvíme již brzy, v pátek 19. listopadu.

Zobrazeno 87 krát
Naposledy upraveno: st., 17. listopad 2021 21:20
Pro psaní komentářů se přihlaste