pá., 9. prosinec 2022 00:50

Challenge Accepted: Jak dostat vánoční náladu v pěti krocích

Po tomto článku ready jak nikdy. Po tomto článku ready jak nikdy. Zdroj: Weihnachten Christus Geschenkideen
Zaručené praktiky, jak dát sbohem semestrální depresi a naladit se na atmosféru Vánoc. Ani slovo o dárcích, které ještě nemáte. Slibuji.

Každoroční prosincová mise s krycím názvem vánoční nálada nás zas a opět vybízí k akci. Nutno jednat s předstihem již v těchto dnech, atmosféra Vánoc nepřijde sama, Mohamed se taky musel zvednout k hoře dojít. Přinášíme pět účinných kroků, jak jít té správné „narodil se Ježíšek“ náladě naproti.

1. Adventní kalendář naposezení
Ceny adventních kalendářů padají jako komety nad Betlémem. Není proto důvod, proč je nemít rovnou dva nebo tři. V bříšku. Snězení adventního kalendáře takzvaně naposezení je instantním nakopávačem vánoční nálady. Zase bylo v kinder kalendáři malé vajíčko? Nevadí. Vyloupni další okýnko, třeba tam bude bueno! Anebo další vajíčko, dvě vajíčka jsou pořád víc než jedno.

2. Nedívejte se na Kouzelníka Žito
Nejste-li typem poživačníka, zkuste náš audiovizuální tip! Zhlédnout všechny oříšky pro popelky a všechny čerty, které vánoční obrazovka nabízí, v adventu není hřích! Navíc - když zkouknete Pelíšky teď, budete mít o Štědrém večeru čas na Pretty Woman. A obráceně. Vyvarujte se štědrovečerním pohádkám, které vás v minulých letech příliš nezaujaly.

3. Světla svítí, stěrače stírat nemusí
Zdobení stromečku nechte až na Štědrý den. V adventu zdobte, jen když máte opravdu krizi. Teď, ve dnech neštědrých, opatřete svou oblíbenou místnost v bytě dostatečným množstvím řetězů světýlek. Každý chce mít z obýváku pořádnou šantovku a kdo říká že ne, ten mluví nepravdu.

4. Svařte, co vám přijde pod ruku
Malá inventura koření v kuchyni nikomu nikdy neuškodila. Skořice and company čekají v poličce jen na vás a váš svařený nápoj. Jak připravit tento lahodný mok? Potřebujete jen džus nebo víno, které patřičně povaříte s náhodným mixem esencí z vaší kuchyňské poličky. Do vína se sluší přidat plátek pomeranče, stejně tak můžete přikápnout vína do pomerančového džusu, aby byl váš jin jang kompletní.
Studentský protip: perníkové koření je záchrana.

5. Proč nehrají, preceptore? Hrajte!
Nejlepší jukebox je ten, který si sami sestavíte. Nehrajou v rádiu váš oblíbený christmas jazz? Nebo chcete naopak poslouchat Mariah Carey a Wham! ve smyčce? S chutí do toho, custom vánoční playlist potřebuje každý přítel Vánoc.

Stálice každého true christmas playlist:
Rockin' Around The Christmas Tree –⁠ Brenda Lee
Santa Baby –⁠ Eartha Kitt
Magic Moments –⁠ Perry Como
I Saw Mommy Kissing Santa Claus –⁠ Amy Winehouse
Christmas In Hollis –⁠ Run-D.M.C.

Zobrazeno 326 krát
Naposledy upraveno: pá., 9. prosinec 2022 16:32
Helena Hrubá

studentka francouzské filologie a žurnalistiky; absurdistan stan

Související články

GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
  ne., 22. leden 2023 22:38
V Česku přibývá trans dětí
V Česku přibývá trans dětí
  čt., 19. leden 2023 22:31
Kauza Tate
Kauza Tate
  so., 21. leden 2023 10:22
Pro psaní komentářů se přihlaste