so., 27. únor 2016 18:34

Čoko festival aneb čokoláda všude, kam se podíváš

Různé druhy čokolády na Čoko festivalu Různé druhy čokolády na Čoko festivalu Zdroj: Pavla Mrázová
Tento víkend proběhl v teplickém obchodním centru Galerie Čoko festival. Já jakožto milovnice čokolády jsem se na něj už dlouho předem moc těšila. Na čokoládový festival se sjely snad celé Teplice, jelikož na parkovišti obchodního centra bylo jen pár posledních volných míst. Už při vstupu do Galerie potkávám na každém rohu postávající návštěvníky festivalu, jak se ládují nejrůznějšími čokoládovými pochoutkami. A že měli z čeho vybírat. V bezpočtu stáncích se nacházel opravdu široký výběr různých výrobků spojených s čokoládou. Od čokoládového vína, kebabů s čokoládou, různých druhů mas namočených do čokolády, až po klasickou horkou čokoládu nebo čokoládových bonbónů. Pro milovníky čokolády to byl zkrátka jako sen. A kdo nemiluje čokoládu, že.

 

Při pohledu na návštěvníky vychutnávající si čokoládu ve všech formách jsem samozřejmě nedokázala dlouho odolávat, a proto i mé kroky po pár minutách „sondování“ zamířily k jednomu ze stánků.

„Jednu čokoládu Ghana, prosím,“ objednávám si. „A velkou, nebo malou porci?“ ptá se mě prodavač s úsměvem. „Tu velkou,“ odpovídám razantně, taková otázka snad byla úplně zbytečná. Prodavač mi podává kelímek s jakousi polotekutou čokoládovou hmotou. Konečně ochutnávám - a moje chuťové pohárky jsou v sedmém nebi, protože přesně tak čokoláda chutná. Božsky.

Zcela přehlížím doprovodný program, který zahrnoval například vystoupení kanadského folkového zpěváka Drewa Sweetwooda nebo výstavu historických obalů od čokolád z celého světa (pan Stanislav Krámský, který obaly festivalu půjčil, jistě promine) a štráduju si to rovnou k dalšímu stánku. „To chci, mami!“ vykřikne malá holčička při pohledu na čokoládové berušky. Matka nemá na výběr, než s povzdechem pár berušek koupit. Já jsem se rozhodla, že si zuby nezkazím beruškami, ale ovocem obaleným v čokoládě. I přes nekřesťanské ceny (nebo spíš právě proto) si každý kousek maximálně vychutnávám. Je to zkrátka vynikající. Do žádných experimentů se ale nepouštím, a tak lososa s omáčkou z bílé čokolády přenechávám jiným, odvážnějším ochutnávačům.

Pomyslným vrcholem pro mě byla velká fontána, ze které samozřejmě vytékala čokoláda. Při pohledu na ní zvažuju zakoupení takové fontány domů.

Při procházením obchodním centrem ještě narážím na kulinářskou show, kde zrovna pečou čokoládové muffiny. Okolo kuchařky postává spoustu lidí, kteří všichni čekají, až dojde na ochutnávání. S myšlenkou, že na mě se stejně nedostane, se pomalu uchyluju k odchodu. Při cestě k východu ještě znechuceně procházím kolem koutku pro děti, kde je pro ně přichystané malování čokoládou zdarma. Takové nehorázné plýtvání čokoládou! Raději si za poslední peníze ještě koupím pár pralinek, které si schovávám na později, a odcházím domů. Doufám, že se z Čokoládového festivalu v Galerii stane tradice a já zase za rok budu moci dopřát tu neskutečnou slast mým chuťovým buňkám!

Zobrazeno 2873 krát
Naposledy upraveno: so., 27. únor 2016 23:27
Pro psaní komentářů se přihlaste