st., 18. říjen 2023 14:03

Disney+ představí na podzim speciální epizody k 60. výročí seriálu Pán času

Filmový plakát. Filmový plakát. Zdroj: BBC
Britský seriál Pán času (v originále Doctor Who) od společnosti BBC se ke konci listopadu poprvé představí mezinárodním divákům na streamovací platformě Disney+. Stane se tak k příležitosti jeho 60. výročí. V rámci jubilea se diváci mohou těšit na návrat původních herců a prohlubování již dávno uzavřené linky.
Trailer. YouTube

Pán času, nejpopulárnější sci-fi seriál vysílaný mezi lety 1963-1989 a po pauze obnovený v roce 2005, se těší popularitě po celou dobu své existence. Na Disney+ představí na konci listopadu BBC rovnou tři speciální epizody (The Star Beast, Wild Blue Yonder a The Giggle), za jejichž scénářem stojí Russell T. Davies, bývalý hlavní scénárista a výkonný producent Pána času mezi lety 2005-2010. Davies však není jedinou starou známou tváří, se kterou mohou diváci počítat. V hlavních rolích se objeví skotský herec David Tennant (10. doktor/14. doktor) a britská herečka Catherine Tate (Donna Noble), kteří si spolu tyto postavy zahráli již mezi lety 2008-2010 během 4. série seriálu a stali se u diváků velmi oblíbeným duem.

Budoucí směřování seriálu
Je to vůbec poprvé, co se tento seriál rozhodl expandovat mezinárodně na tak velkou streamovací platformu. Speciál mohou diváci ze Spojeného království a Irska čekat již 23. listopadu na BBC One, mimo Británii se jej dočkají právě na Disney+. Na tyto epizody naváže na jaře roku 2024 14. série Pána času, v níž roli Doktora převezme skotský herec Ncuti Gatwa, pro širokou veřejnost známý jako hvězda netflixového hitu Sexuální výchova, kde ztvárnil roli studenta Erica Effionga. Bude to vůbec poprvé, co se role Doktora zhostí černošský herec. Pomyslné žezlo převezme po herečce Jodie Whittaker (13. doktorka) a v květnu se tak divákům představí jako již 15. doktor.

Přestože se původ tohoto seriálu datuje až do roku 1963, progresivnost mu nebyla nikdy cizí. I první epizody byly na svou dobu velmi pokrokové a na stejné vlně se seriál nesl i po svém obnovení v roce 2005. Je tak příjemně osvěžující sledovat, jak se seriál staví zcela otevřeně k různým tématům napříč sociálními a kulturními žebříčky. Návrat oblíbeného scénáristy i hereckého obsazení tak naznačuje, že se diváci v průběhu tří epizod mají na co těšit, neboť tato jména jsou již prakticky zárukou vysoké kvality.

Zobrazeno 257 krát
Naposledy upraveno: ne., 22. říjen 2023 12:48
Pro psaní komentářů se přihlaste