po., 5. prosinec 2016 22:34

Eurovize 2017: Českou favoritkou je stále Lenny

Eurovision Song Contest 2017 Eurovision Song Contest 2017 Zdroj: www.eurovisionworld.com
Hudební soutěž Eurovize (v originále Eurovision Song Contest) se příští rok v květnu stěhuje na Ukrajinu. Díky letošnímu vítězství ukrajinské zpěvačky Jamaly se 62. ročník této hudební soutěže evropského formátu přenese do Kyjeva a Česká televize po letošním nejvyšším úspěchu v historii opět potvrdila naši účast. Přestože žádného interpreta zatím komise nevybrala, z anket je zřejmé, že nejvíce lidí chce na Eurovizi vyslat právě dceru Lenky Filipové, nadějnou a talentovanou zpěvačku Lenny.

Eurovize se vyznačuje tím, že muzikant z každého státu, který splňuje kritéria soutěže, představí jednu píseň, která musí být složena v daném roce. O vítězi poté hlasuje odborná porota a diváci. Podmínkou však zůstává fakt, že žádná země nesmí hlasovat pro sebe. Pak by totiž nerozhodovala samotná píseň, ale počet obyvatel jednotlivých zemí. Od počátků soutěže také zůstává zvykem, že následující ročník pořádá vítězná země předešlého.

Česká republika se této soutěže zúčastnila už pětkrát, přičemž nejvyššího skóre letos dosáhla muzikantka Gabriela Gunčíková, která se se skladbou „I Stand“ probojovala do velkého finále. Mezi další české zástupce z předchozích ročníků patří Kabát, Tereza Kerndlová, Gipsy.cz a Marta Jandová s Václavem Noidem Bártou.

Mezi tuto pěveckou partu by mohla patřit i Lenny, dvaadvacetiletá rodačka z Prahy, pro kterou je charakteristický chraplavý hlas a angličtina mezinárodní úrovně. Právě díky jazykové výbavě a světovému projevu čeští fanoušci Eurovize věří v její úspěch. Mezi dalšími našimi kandidáty figurují jména jako Ewa Farna, Light & Love nebo David Deyl. Konečné jméno oficiálního českého zástupce pro Eurovizi 2017 Česká televize zveřejní na začátku příštího roku.

Zobrazeno 3070 krát
Naposledy upraveno: út., 6. prosinec 2016 10:35
Pro psaní komentářů se přihlaste