po., 7. listopad 2016 23:04

Extravagantní Melanie Martinez dnes vystoupí v Praze

Praha - Dnes se u nás poprvé představí mladá americká zpěvačka a skladatelka Melanie Martinez. Účastnice americké pěvecké soutěže The Voice si zejména v posledním roce získala mnoho příznivců díky debutovému albu Cry Baby. Právě tuto desku zahraje naživo také českým fanouškům ve vyprodaném Lucerna Music Baru. Předskokanem bude britská skupina Alvarez Kings.

Název alba Cry Baby odkazuje na stejnojmennou hlavní postavu, mladou dívku, jejíž příběh Melanie na konceptuálním albu vypráví. Podle slov zpěvačky je právě Cry Baby částečně odrazem jí samotné. „Když jsem byla mladší, říkalo se mi ‚uplakánek‘. Byla jsem terčem posměšků kvůli tomu, že jsem příliš citlivá a emocionální. Vytvoření postavy Cry Baby mi pomohlo se vypořádat se svými vlastními nejistotami,“ prozradila zpěvačka v rozhovoru pro Billboard. Texty písní tak částečně vycházejí ze zpěvaččiných vlastních zkušeností a pocitů. Vztahují se k tématu dětství a dospívání, a třebaže působí nevinně a roztomile, místy jsou temné a znepokojivé. „Něco je samozřejmě pouze smyšlené. Ráda píšu příběhy a vymýšlím si,“ ujistila Melanie Martinez v rozhovoru. Promyšlené texty doplňuje také působivá zvuková stránka. Ačkoliv je Cry Baby žánrově primárně electropopové, nevšední doplněk tvoří například zvuky hraček a hracích skříněk, které tak dokreslují celkovou atmosféru a centrální myšlenku alba.

Melanie Martinez se zúčastnila konkurzu na třetí řadu The Voice v roce 2012 ve svých teprve šestnácti letech. Probojovala se až do finále, a přestože nevyhrála, stala se jednou z nejvýraznějších tváří, které kdy podobnými soutěžemi v USA prošly. Její jasná vize a originalita zaujala vydavatelství Atlantic Records natolik, že s Melanie v roce 2014 podepsalo smlouvu. O rok později vyšlo album Cry Baby, kterému již po prvním týdnu prodeje vyskočilo na šesté místo v žebříčku nejprodávanějších alb ve Spojených státech, a kromě komerčního úspěchu jej ocenili také hudební kritici.

Zobrazeno 2255 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. květen 2024 16:20
Pro psaní komentářů se přihlaste