po., 22. říjen 2018 10:04

Fantastická zvířata a Grindelwaldovy zločiny míří do kin

oficiální plakát filmu oficiální plakát filmu Zdroj: warnerbros.co.uk
J.K.Rowlingová spolu s Davidem Yatesem nám znovu umožní nahlédnout do světa kouzel, který stvořila snad ještě dokonaleji, než jsme mohli doufat. Druhý díl Fantastických zvířat míří do kin 16. listopadu a je se opět na co těšit.

Do světa Harryho Pottera nás spisovatelka poprvé pustila už v roce 1997. Kámen mudrců odstartoval něco, co se jen těžko vysvětluje. Harry, jeho jizva a kulaté brýle se staly světovu senzací. 

V roce 2016 jsme nahlédli tam, kam chtěl každý tzv. potterhead náhlednout už dávno - do minulosti. Dávno předtím než se Harry v Godrikově dole poprvé utkal s Lordem Voldemortem. Tam kde se snad vysvětlí Brumbálova tajemná minulost a odehraje legendární bitva mezí ním a Grindelwaldem.

První díl Fantastických zvířat nás seznámil s kouzelnickým světem v USA ve dvacátých letech, hlavním hrdinou Newtem Scamanderem a jeho kufříkem plným kouzelných zvířat. Honba za uprchlými kouzelnými bytostmi však jakoby pouze doprovázela skutečnou hlavní linii filmu. Linii, ve které se nám představí temný obscuriál Credenc a také Gellert Grindelwald.

Hvězdně obsazený návrat do Bradavic toho slibuje spoustu. Odhalí nám zvrácené plány Grindelwalda (Johny Depp), Albuse Brumbála (Jude Law), zahaleného tajemstvím, dávno předtím než se stal bradavickým ředitelem, Nagini (Claudia Kim), Voldemortovu budoucí nejvěrnější přítelkyni v lidské podobě a její vztah ke Credencovi (Ezra Miller) i Letu Lestrange (Zoe Kravitz). Zároveň přivede zpět naše hrdiny, Newta Scamandera (Eddie Redmayne), Jacoba Kowalskiho (Dan Fogler) i sestry Tinu (Katherine Waterston) a Queenie (Alison Sudol) Goldsteinovy.  

Osud kouzelníků je znovu vložen do rukou jedince, který by to asi nejméně čekal. Tentokrát to podle Brumbála musí být právě Newt Scamander, kdo zastaví Grindelwalda. Černokněžník věří, že by se kouzelníci měli odhalit světu mudlů a vládnout jim. Vždyť jsou to přeci kouzelníci, kdo ovládá magii a má ty nejvzácnější duše. Přesto se musí neustále plížit stíny. Schiluje se k další nadobyčejné bitvě mezi těmi nejlepšími kouzelníky všech dob. Bitvě, která zasáhne všechny a prověří i ty nejvěrnější.  

Zobrazeno 1711 krát
Naposledy upraveno: út., 23. říjen 2018 21:38
Pro psaní komentářů se přihlaste