ne., 29. listopad 2009 14:22

Galakoncert v podání špiček české dechové scény

V sobotu 28. listopadu se v nedalekém městě Šternberk uskutečnil 10. jubilejní galakoncert studentského dechového orchestru Harmonie Šternberk. Významným hostem byla Hudba hradní stráže a Policie ČR.

Výroční koncert se konal na počest dirigenta Petra Ciby, který Harmonii již desátým rokem vede. V šest hodin večer se v místní sportovní hale Ecce Homo, která letos dostala přednost před tradičním místem konání - šternberským divadlem, rozezněly první tóny. Pocházely od Hudby hradní stráže a Policie České republiky, která si pro pět set přítomných návštěvníků přichystala hodinové vystoupení plné známých skladeb.

Zazněla například znělka Twenty Century Fox, kterou vídáme na začátku amerických filmů, nebo slavná hudba z filmu Star Wars. Skutečným skvostem byl duet All I Ask Off You sólových zpěváků Gabriely Urbánkové a Dominika Hyblera. Nejkurióznější skladbou pak Nátrubková studie od Evžena Zámečníka, který byl i váženým hostem této kulturní události.

Po čtvrthodinové pauze koncertní štafetu převzala Harmonie Šternberk a diváci se opět ocitli na vrcholu blaha. Harmonie do svého repertoáru zařadila hned několik zajímavých kousků.

Vystoupení otvírali skladbou Slavnostní pochod od Antonína Dvořáka, poté představili Studio kamarád, jehož autorem je již výše zmiňovaný Evžen Zámečník, dále odehráli skladbu Dutch Masters Suite, s níž vystoupili na letošním ročníku Mezinárodní soutěže v holandském Kerkrade. Koncert ukončily moderní skladby My Immortal od Evanescence a The Final Countdown od skupiny Scorpions. Každé skladbě předcházela videa ze soutěží či festivalů, kterých se Harmonie Šternberk zúčastnila. Odkryla tak nejen její veškeré úspěchy, ale i zákulisí všech akcí a také pocity členů orchestru.

Definitivní tečkou za tímto famózním galakoncertem byla skladba na přání moderátora celé akce Aleše Juchelku Eye of the Tiger, kterou se Harmonie s návštěvníky rozloučila. Následoval bouřlivý aplaus, z něhož bylo patrné, že nikdo z přítomných nelitoval své účasti na této mimořádné kulturní události.

Zobrazeno 1739 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:37

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste