ne., 22. leden 2023 22:38

GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu

Prezidentský duel na ČT Prezidentský duel na ČT Zdroj: ČT24
První televizní debata před druhým kolem prezidnetské volby se uskutečnila 22. ledna 2023 na ČT. I přes prvnotní nezájem Andreje Babiše, se nakonec debaty zúčastnil. V debatě ukázal svou novou tvář spasitele.

Nová tvář katoílka Babiše
Andreje Babiše osvítil Duch Svatý. Ježíš k němu přišel a řekl, že je dobré, aby se zúčastnil předvolební debaty na ČT. S blížícím se druhým kolem prezidentských voleb Babiš odhalil svou novou tvář člověka, který chodí do kostela a poslouchá kázání o pravdě a lásce. Není tak divu, že se těmito pravidly řídil i v předvolební debatě na ČT 22. ledna 2023, kde prokázal svou "pravdomluvnost" a "lásku k bližnímu" v podobě slovního napadání generála Petra Pavla. 

„Je to nefér,“ opakuje ukřivděný Babiš
Osvícený Babiš nadále pokračoval v naplňování svého nově získaného poselství. Snažil semermomocí hájit pravdu a jeho oblíbeným souslovím se tak proto nepochybně stalo: „To není pravda.“

Mírový spasitel
Jako správný věřící člověk prosazuje Andrej Babiš onu lásku k bližnímu. Proto měl v každé druhé větě zapotřebí prezentovat svůj postoj a akcentoval tak mír a nepřízeň k válkám. Jeho slovy chce přímo: „Bojovat za mír.“ Svou lásku k bližnímu prokázal také výrokem, že jeho hlavním poselstvím je pomáhat lidem. 

Prezident, který rozumí všemu
V Prezidentském duelu Babiš zmínil, že jeho protikandidát generál Pavel rozumí jen armádě a ničemu jinému. On však, dle vlastních slov, rozumí všemu ostatnímu, a proto je právě on ideálním kandidátem na post prezidenta republiky. 

Kvízové odpovědi
Ve chvílích, kdy se Andreji Babišovi nechtělo odpovídat na otázky, použil univerzální odpověď: „Nevim, neznám.“ V jeho výpovědi můžeme nalézt také odkaz k oblíbenému pořadu AZ kvíz, kde účastníci častokrát odpovídají na otázku slovy: „Nevzpomenu si.“ I tato slova se nebál použít.

Indisponovaný Babiš nebo Pavel?
V hlase generála Pavla jsme mohli slyšet značnou indispozici, způsobenou pravděpodobně nachlazením. Andrej Babiš byl indisponován také, však jiným nešvarem, a to svou vlastní krkolomnou češtinou. 

Závěrem si oba kandidáti podali ruce. Generál Petr Pavel odešel s holýma rukama, Andreji Babišovi to trvalo o něco déle, protože musel posbírat štosy svých poznámek plných záludností, které mu po celou dobu byly oporou.  

Tak posuďte sami, kdo by měl být prezidentem.

Zobrazeno 288 krát
Naposledy upraveno: čt., 26. leden 2023 20:08
Pro psaní komentářů se přihlaste