út., 24. listopad 2020 09:50

Jak se naladit na vánoční náladu

vánoční atmosféra vánoční atmosféra Zdroj: pixabay.com
Vánoce se neúprosně blíží a vy ještě nejste naladěni na vánoční pohodu? Proto jsem si pro vás připravila tipy na filmy, seriály a knížky, ze kterých sálá vánoční atmosféra a naladí vás na správnou vlnu.

KNÍŽKY

S láskou tvůj Santa – S. A. Domingová

Vánoční akce Tajný Santa pomotá hlavu hlavní hrdince Angel. Dlouho tápe, kdo jejím tajným Santou je, přitom jde o člověka, který ji zná mnohem lépe než kdokoliv jiný. Angel v rámci tohoto „projektu“ dostane adventní kalendář, jenž jí dává úkoly na každý den. Takže i čtenář se může zapojit a plnit zajimavé úkoly společně s Angel.

Podle mého názoru jde o nejlepší vánoční young adult román roku 2020. V knize je zachycena pomalu nastupující romantika mezi Angel a jejím Santou. Zároveň i v rámci programu Tajný Santa, studenti finančně pomohou klinice starající se o pohybově postižené lidi. Což mě pohladilo po duši, jelikož rychle vydělali peníze tím, že uspořádali promítání vánočních filmů ve své škole a darovali je tam, kde jsou potřebné.

Polibek v New Yorku – Catherine Riderová

Charlotte dostane kopačky od svého přítele pár dní před Vánocemi, navíc jí zruší let do domovského Londýna, takže zůstane trčet sama v New Yorku. Druhá hlavní postava Anthony, čeká na letišti na svou přítelkyni. Bohužel i on se ocitá sám, jelikož se s ním jeho láska rozejde. Nečekaně se cesty Charlotte a Anthonyho propojí. V obchodě vše za dolar, se jim pod ruku dostane příručka Jak zapomenout na svého expartnera a oni se rozhodnou plnit uvedené úkoly. Ještě ale netuší, jaký je poslední bod - najít si někoho nového.  

Při četbě není nutné tolik přemýšlet, jen brouzdáte stránkami a vychutnáváte si děj dvou osamělých duší. Příběh je střídavě vyprávěn z pohledu Charlotte a Anthonyho, takže je to pro čtenáře autentičtější a vidí situaci z obou stran. Více jsem očekávala vánoční New York (např. popisy výzdoby, Santu s elfy a soby, koledy hrájící ze všech stran, stánky s cukrovím a svařákem, atd.), hrdinové sice navštěvují místa v NY, ale s Vánocemi to nemá mnoho společného. Avšak všechno je hezky podtrhnuto vánočním duchem, který spojí dva osamocené lidi dohromady. 

FILMY

Holidate

Film začíná během Vánoc. Rodina hlavní hrdinky Sloane ji vidí zase bez přítele a ona už má po krk, jak ji neustále někdo připomíná, že je sama. Dostane špatnou velikost pyžama, tak ho jde vrátit do obchodu, kde se střetne s Jaksonem a skončí s pěti dolary a dvěma preclíky, jež dostala od ženy, která stála za nimi ve frontě. Cestou z obchodu si s Jaksonem vypráví o svých nejlepších Vánocích. Jelikož oba nechtějí slyšet narážky na jejich samotu, tak se rozhodnou potkávat pouze o svátcích (Valentýn, Velikonoce, Díkůvzdání atd.), aby měli konečně klid od svých rodin. Po čase se Jakson zamiluje do Sloane, ale ona ho bere jako „sváteční rande“. Proto se rozhodnou již nestýkat, poněvadž o opravdové randění nestáli.

Pohodová podívaná, smějete se a užíváte si herecké výkony hlavních hrdinů. Sloane hraje Emma Roberts a představitelem Jaksona je Luke Bracey, což ocení především ženské obecenstvo, poněvadž jde o pohledného muže. Osobně bych dala asi tři hvězdičky z pěti, jde o typickou americkou klasiku a Vánoce nebyly tolik znázorněny, jak jsem čekala. Ale film skončil stejně tak jako začal, Vánocemi.

Let it snow

Natočeno podle knihy Johna Greena – Sněží, sněží. Romantická komedie přináší tři příběhy, jež se propojí ve Waffle House (čtěte awful house). Julie a Stuart zůstanou trčet ve vlaku kvůli zasněženým kolejím. Žárlivost Tobina donutí mrznout v autě, protože odmítá být ve společnosti někoho, kdo je pro něj rivalem u Angie. Dorrie bojuje za svou lásku, i když ona má strach projevit svou homosexualitu a říct blízkým o své orientaci.

Jde o vánoční příběh, takže je zcela jasné, jak dopadne. Ale určitě se budete bavit, smát nahlas, žárlit, že nemáme bílé Vánoce a budete mít chuť na vafle. Film je doplněn vánočními chytlavými songy, které vám pohrají v hlavě až do Vánoc. Dokonce jedna z hlavních postav je kamarádem Petera Parkera a to jest Jacob Balaton, ztvárňující prodavače ve Waffle House.

SERIÁLY

Dash a Lily

Seriál odehrávající se v New Yorku, začíná špatně zařazenou knihou do poličky v knihkupectví, ale nejedná se úplně o knihu nýbrž o  zápisník. Hlavní hrdinové, Dash a Lily, si dávají jednotlivě úkoly skrze deník. Snaží se, aby ten druhý zkusil něco pro něj neobvyklého. Například Lily navštíví klub a odváže se, což je pro ni netypické. Dash zase musí projít čtvrtí, kde každý dům je ozdoben vánočními dekoracemi a světýlky, přitom on podobné věci nesnáší. Navzájem se pomocí zápisníku poznávají, ale když se poprvé potkají face-to-face není to takové, jaké si to vysnili.

Skvěle vystižena vánoční atmosféra z pohledu Lily, která Vánoce miluje, ale letošní jsou pro ni jiné, jelikož její rodiče odjedou na Fidži a doma zůstává se svým bratrem. Na druhou stranu je tady Dash, kluk nevěřící v kouzlo Vánoc – místo aby je trávil s matkou, tak se radši schovává v apartmá svého otce, kde má od všech pokoj.

Každý díl má přibližně půl hodiny, takže celý seriál zkouknete v průběhu jednoho dne. Podíváte se, jak z části vypadá vánoční New York, světýlka, svařák, kam se jenom podíváte, dobrá nálada, sníh, venkovní kluziště, rodiny a přátelé pohromadě. Co víc si přát o Vánocích. Navíc Dash a Lily je natočený podle knižní předlohy, takže i my knihomolové si přijdeme na své.

Sugar Rush - Christmas

Pořad o pečení, který věnoval jednu řadu Vánocům. Garantuji, že vám potečou sliny, jelikož pekaři jsou neskutečně šikovní, a jejich dezerty vypadají k nakousnutí. Díly jsou rozdělené do tří kol, kdy v každém je zadaný úkol – cupcakes, cukrovinky, dorty. Samozřejmě, že jde o soutěž, takže kdo udělá nejhorší dezert, vypadává ze hry.

Recepty ze seriálu vám mohou posloužit jako inspirace, pokud se nebojíte experimentovat a letošní Vánoce byste si chtěli udělat výjimečné, když už budou poněkud odlišné od těch ostatních. Doporučuji si vzít někoho k sobě k pečení, jelikož když se něco spálí, tak to můžete svést na svého pomocníka a vy budete mít čistý štít.

Doufám, že jsem vás trochu navnadila si něco přečíst nebo se podívat na film. Protože v této covidové době není mnoho času myslet na Vánoce, poněvadž se všichni bojíme o naše zdraví a momentálně není nic důležitějšího. Tak se na chvilku zastavte, dejte si nohy nahoru a zhlédněte pohodový film nebo si přečtěte nějakou vánoční oddechovku.


Zobrazeno 334 krát
Naposledy upraveno: pá., 27. listopad 2020 22:37
Pro psaní komentářů se přihlaste