po., 16. prosinec 2019 18:09

Je za námi sedmnácté kolo anglické Premier League

Hráči Man. City radující se po vstřelené brance proti Arsenalu Hráči Man. City radující se po vstřelené brance proti Arsenalu Zdroj: independent.co.uk
Liverpool si podle očekávání poradil s posledním Watfordem, tím pádem se stále drží na čele tabulky. Chelsea doma nečekaně prohrála s Bournemouthem. Manchester City zvládl ve šlágru kola porazit Arsenal a náskok před Chelsea zvýšil na šest bodů. Do první pětky se po výhře nad Wolves dostal Tottenham.

Liverpool v sobotu čekal domácí souboj s posledním týmem tabulky Watfordem. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný, jak by se dalo očekávat. Trenér Liverpoolu Klöpp nechtěl nechat nic náhodě, a tak se nebál využít své největší ofenzivní klenoty Salaha, Maneho a Firminha. Po brance Salaha z 35. minuty šli hráči o poločasu do kabin za stavu 1:0 pro Liverpool. Celý zápas byli, jak už to u nich bývá zvykem, liverpoolští aktivnější. Potvrzovací gol se jim ovšem podařilo vstřelit až v poslední 90. minutě.  A nebyl to nikdo jiný než Mo Salah. Ten se díky své druhé brance v sobotním utkání dostal na šesté místo tabulky střelců. Hned za svého spoluhráče Maneho. Liverpool působí dojmem, že v cestě za titulem již nemá soupeře a fanoušci si užívají každý vyhraný zápas.

Chelsea, která z posledních pěti ligových zápasů vyhrála jeden, je nejspíše v krizi. Do té ji pravděpodobně dostala porážka v 13. kole s Manchesterem City. Od té doby Chelsea uhrála pouze tři body proti Aston Ville. Chelsea chtěla v sobotu na domácí půdě tuhle krizi utnout právě proti Bournemouthu. Ten čekal na výhru dlouhých šest zápasů. Jenže Bournemouth dokázal ze svých dvou střel na branku jednu proměnit v gól. Chelsea, která střel na branku měla pět, se neprosadila ani jednou. A tak je tu překvapení kola, kdy si Bournemouth odvezl z Londýna nečekaně tři body.

Manchester City se stal nedělní noční můrou pro všechny příznivce Arsenalu. Již ve druhé minutě se trefil De Bruyne a City vedli. V patnácté minutě vedení City navýšil Sterling a již se dalo předpokládat jak zápas skončí. Ve čtyřicáté minutě se přidal De Bruyne svoji druhou branku v zápase a Arsenal byl na kolenou. V druhém poločase si City pohlídali své vedení a zápas tedy skončil 3:0 pro Manchester City. Arsenal ohrozil bránu soupeře pouze jednou. Po zápase se prý sešlo vedení Arsenalu s klubovou legendou Artetou, který momentálně pracuje jako asistent trenéra Guardioly v Manchesteru City. Vedení gunners by chtělo, aby Arteta převzal trénování týmu po další klubové legendě Ljungbergovi, kterému se také příliš nedaří.

Tottenham v nedělním utkání přijel na hřiště Wolves pro tři body. Ve vydatném dešti, který hráče po celý zápas provázel, se jako první prosadili Spurs. Hned v osmé minutě se po asistenci Diera prosadil Lucas. První půle více branek nepřinesla. V 60. minutě se prosadil Adama Traore a změnil stav utkání na 1:1. Dlouho to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou remízou, protože byl velmi vyrovnaný. Jenže v první minutě nastavení se po rohovém kopu Spurs dostal k hlavičce Vertonghen a kohouti vedli 2:1. Takhle také zápas skončil a Mourinho se mohl radovat z další výhry svého nového týmu. Tahle výhra dostala Spurs do první pětky, která zaručuje Evropskou ligu.