so., 5. listopad 2016 14:01

Kapely Nebe a Mirai roztančily Olomouc

Olomouc – Začátkem října začaly kapely Nebe a Mirai svoje turné s názvem Za jeden provaz. V Olomouci se představily první listopadovou středu a se svými hity i novými skladbami vytvořily v U-klubu báječnou atmosféru.

Před začátkem celého koncertu zažilo publikum menší šok, když vybuchla jedna nádoba s konfetami. Kapely měly sice menší zpoždění, ale diváci jim vše odpustili po zahrání první písně. Koncert začaly společnou písní napsanou právě pro turné Za jeden provaz. Po uvítání všech přítomných zůstala na pódiu kapela Nebe se svým nejnovějším singlem Pláštěnky. Polozaplněný U-klub zaplavila vlna energie, kterou kluci z Nebe přímo překypovali. Na jevišti doslova "pařila" kapela plná úsměvů a pozitivní nálady, kterou strhla všechny přítomné. Po dvou zahraných skladbách vystřídala kapelu Nebe skupina Mirai, která funguje dva roky. Svojí skladbou Dítě robotí pokračovali muzikanti z kapely v energií nabité atmosféře.

Kapely se za hodinu a půl hraní několikrát na pódiu vystřídaly. Prohodily si i skladby a dokonce občas hrály v pozměněné sestavě a vyměnily si i pár svých členů. Koncertu nechyběla ani skvěle provedená bubenická show, která ještě více posílila celou atmosféru. Někteří členové předváděli své bubenické schopnosti přímo mezi diváky. Celému koncertu nechyběl ani takzvaný taneční battle, kterého se zúčastnily dvě děti. Fanoušci se nedokázali rozhodnout, kdo z nich byl lepší a svým potleskem podpořili jak Tea, tak Elišku. Oba se tedy mohli těšit z výhry a nějaké maličkosti přímo od kapel.

Nechybělo ani violoncello

Obě kapely se k fanouškům chovaly opravdu přátelsky a ani poloprázný klub je nerozhodil. Udělali z toho spíše pozitivum a volné místo mezi fanoušky využili ke kratšímu setu. Muzikanti zazpívali pár písní na parketu mezi fanoušky a kytarista kapely Mirai Kristián Danel vše doprovázel na violoncello. Muzikanti se mezi přítomné podívali ještě v závěru koncertu, ve kterém akusticky shrnuly téměř všechny zahrané skladby večera. Posluchači vytvořili kruh a zpívali všichni společně. K dokreslení atmosféry už chyběl jen táborák.

Po skončení celého koncertu členové Mirai a Nebe rozdávali podpisy a fotky. Šťastným udělali každého, kdo stál o jejich přítomnost. Nebránili se ani kratším konverzacím a po celé autogramiádě zůstali se svými fanoušky na afterparty. Obdiv si zasloužili i za energií nabitý koncert, po čas kterého vydrželi téměř bez přestání skákat.

Zobrazeno 2711 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. květen 2024 16:13
Pro psaní komentářů se přihlaste