pá., 3. únor 2017 11:24

Králova řeč sklízí ve Slováckém divadle ovace ve stoje

Králova řeč ve Slováckém divadle Králova řeč ve Slováckém divadle Zdroj: Facebook Slovácké divadlo
Uherské Hradiště- Pokud nevíte, co s některým z následujících víkendů, určitě se vypravte do malebného Uherského Hradiště, konkrétně do Slováckého divadla, které je plné úžasných a talentovaných herců. Od 28. ledna se zde totiž hraje divadelní hra Králova řeč, příběh o překonávání osobní lidské slabosti, odehrávající se ve Velké Británii za 2.světové války.

Albert, jenž po smrti svého otce Jiřího V. nastupuje na anglický trůn jako Jiří VI., se potýká s vadou řeči - koktáním, a tak se mu jeho ochotná a podporující manželka Alžběta snaží pomoct tím, ze mu domluví pravidelná setkání s terapeutem Lionelem Loguem. Z těchto dvou zprvu odlišných osob se nakonec stávají přátelé. S pomocí Loguea a dalších překonává král přezdívaný Bertie nejednu překážku. Tou zásadní však je pronést řeč o vstupu Velké Británie do 2. světové války, spojit tak obyvatele v těchto nelehkých chvílích, a dodat jim odvahu a podporu.

V roli Bertieho se vám ukáže osmačtyřicetiletý herec Pavel Hromádka, jenž se mimo jiné objevil i v televizním seriálu Vyprávěj. Obsazení herce do této ústřední role byl jeden ze zdařilých tahů režiséra Igora Stránského. „Králova řeč je nejlepší nový dramatický text, se kterým jsem se za posledních deset let setkal," řekl o hře režisér. 
Zdroj: http://slovacky.denik.cz/kultura_region/igor-stransky-kralova-rec-je-nejlepsi-text-posledni-doby-20170118.html
Do role Lionela Loguea, australského logopeda, byl obsazen Pavel Majkus, v roli arcibiskupa z Canterbury zase Josef Kubáník, kterého diváci můžou znát i televizních obrazovek. Kubáník momentálně hraje v detektivním seriálu Temný kraj, dříve v seriálech Gympl, Ohnivý kuře, V.I.P. vraždy nebo v sitcomu Helena.

Co se ale hlavní role týče, Pavel Hromádka může silně konkurovat Colinu Firthovi, který ztvárnil krále Jiřího VI. ve stejnojmeném filmu natočeném v roce 2010. Film byl oceněn čtyřmi Oscary. Ve jmenované hře, kterou původně napsal americko-australský scénarista David Seidler, jistě zúročil talentovaný Hromádka své poctivé trénování na tuto inscenaci a jistě mu, a nejen jemu, bude znovu odměnou plný sál a postlesk ve stoje od nadšených diváků.

Zobrazeno 2375 krát
Naposledy upraveno: st., 8. únor 2017 20:55
Pro psaní komentářů se přihlaste