čt., 3. prosinec 2015 09:40

Landa zrušil turné. Údajně kvůli bezpečnosti

Landa zrušil turné. Údajně kvůli bezpečnosti Zdroj: www.commons.wikimedia.org
Česko - Zpěvák Daniel Landa, známý také jako kouzelník Žito, oznámil na pondělní tiskové konferenci, že ruší turné, které bylo naplánované na nadcházející rok. Důvodem jsou prý obavy o vlastní bezpečnost. Landa se před šesti lety přidal ke skupině lidí, která bojuje proti islámským teroristům, a tak si myslí, že by mohl být jedním z cílů radikálních skupin.

Na tiskové konferenci, která proběhla 30. listopadu v Plzni, zpěvák všem fanouškům doporučil, aby nekupovali svým blízkým lístky na jeho koncerty konané v příštím roce. Důvody jsou jasné - Daniel Landa je známý svými radikálními kroky a tím, že se otevřeně hlásí ke skupinám, které bojují proti islámské hrozbě. Z tohoto důvodu ruší koncerty, které se měly pořádat v otevřených prostorách. "Ruším velké turné. K Vánocům, prosím, lístky nekupujte. Místo toho realizuji jiný kontakt s publikem v menších prostorách, kde budeme určitě schopni zajistit bezpečnost," prohlásil Landa.

Na setkání také promluvil o letošních Slavících, konkrétně o skupině Ortel, která obsadila druhé místo. "Omítám postoj člověka, který přilévá olej do ohně, na druhou stranu jsem rád, že lidé vyjadřují svoje názory napříč celým spektrem. To je jediná možnost demokratické společnosti, jak se někam posunout," komentoval umístění kapely Ortel.

Krátce také zmínil své kontroverzní vystoupení na předávání Českých slavíků v roce 2012, které ale údajně mělo pouze odvést pozornost od jeho tehdejších aktivit na území Afghánistánu.

Zobrazeno 1582 krát
Naposledy upraveno: pá., 4. prosinec 2015 15:43
Pro psaní komentářů se přihlaste