so., 25. srpen 2018 12:56

Láska prochází žaludkem, proto všechny mé cesty vedou zpátky do Jam and Co.

Jam&Co. Jam&Co. Zdroj: http://www.jamandco.cz
Už v minulém článku jsem se rozplývala nad restaurací Jam and Co. Od té samé doby mám problém navštěvovat i jiné restaurace, když se zrovna nacházím v Praze. Jsem teď naprosto přesvědčená, že láska prochází žaludkem, ať už jí servírujete v jakémkoliv provedení. Mé srdce, teda chuťové buňky, patří mému favoritovi, a tím je Jam and Co. Jednu z věcí, kterou určitě nechci, je to, aby si lidé mysleli, že tento koncept restaurace chválím jen pro nic za nic… Proč zrovna Jam and Co. u mě zvítězil na plné čáře?

Před necelým rokem jsem poprvé navštívila tuto restauraci při příležitosti oslavy svých narozenin. Kdo by to byl tušil, že takhle oslava narozenin mě ovlivní do budoucna až tak moc, že mou pravidelnou rutinou, když jsem zrovna v Praze, bude to, že moje první zastávka je oběd nebo večeře v Jamu. Je to jako s výběrem partnera či kabelky. Už při prvních pár momentech zjistíte, zda-li jste si padli do noty a co od toho můžeme čekat…
Když jsem vstoupila poprvé do této restaurace, tak mě hned ze začátku zaujalo místo, kde se Jam and Co. nachází - skvělá atmosféra, plno energie a pozitivity, které mě hned nabily a k tomu všemu sympatická, usměvavá, přátelská obsluha, kterou jakmile jste spatřili, tak jste naprosto přesně věděla, co znamená pocit být někde vítaný.
Namístě je také zmínit to, že hlavní zásluhou veškerého úspěchu jsou majitelé Jam and Co. Mike Trafik a Jakub Čermák, bez kterých by tohle všechno nebylo, protože právě oni jsou odrazem toho, že obsluha i výběr místa jsou super. Velice sympatickým zážitkem je nečekané gesto jednoho z majitelů restaurace, který na nás v den mých narozenin počkal, aby nás osobně přivítal a popřál mi. Toto jsou ty okamžiky, přesně ty chvíle, kdy si uvědomíme, že hmotné dárky a veškeré movité věci nám nedělají tak velkou radost, jak přesně tenhle úžasný postoj, přátelský úsměv a pozornost, která vám zlepší nejen náladu. Tyto milé postoje lidí znám převážně jen ze zahraničí. Není tedy divu, že už po první návštěvě ve mně Jam vyvolal jakousi obsesi v tom, že se zde neustále moc ráda vracím.

Další zkušenost, která mě utvrzuje v tom, proč právě Jam&Co. je pro mě nejlepší volba, je oslava narozenin mé matky. Napsala jsem jednomu z majitelů - Michalovi, jestli by šel nějaký malý dortík vyrobit. Žádné velké dorty, instrukce zněly jen hodně karamelu. Zapomněla jsem ale dát Michalovi předem vědět, na kolik hodin dort potřebuji. Jinde by to byl problém, ne však v Jam and Co. Tady v této situaci jsem se právem ujistila, že Jam je opravdu pro mě no. 1 a že je Michal opravdu třída. Taková ochota majitelů, kteří dovezou dort, i když mají spoustu další práce, a jen si odskočí, aby vás nenechali ve štychu, je teda obdivuhodná. A dortík byl naprosto úžasný, designově propracovaný, ale hlavně ta chuť - byla naprosto dokonalá. Proto mé cesty vedou stále do Jam&Co., protože nikdy nevím, s čím mě překvapí a co hezkého tam zažiju.
Něco málo z mých zkušenosti už znáte, proto záleží na vás, co hezkého v Jamu zažijete právě vy.

Zobrazeno 1655 krát
Naposledy upraveno: út., 18. září 2018 15:18
Pro psaní komentářů se přihlaste