ne., 17. listopad 2019 21:16

Lewis Capaldi vyprodal svou první headline show v Česku

Lewis Capaldi potřetí v Česku Lewis Capaldi potřetí v Česku Zdroj: Petr Kůstka Photo
Vtipný, bezprostřední a s hlasem, který za posledního půl roku zazněl z rádia minimálně jednou za den. Skotský písničkář Lewis Capaldi si svými texty pojednávajícími především o lásce a zlomeném srdci podmanil už tisíce fanoušků po celém světě a ve čtvrtek 7. listopadu si s ním mohli naživo zazpívat i ti čeští. V rámci svého prvního turné k debutovému albu Divinely Uninspired To A Hellish Extent zavítal Capaldi i do Prahy, kde v klubu SaSaZu odehrál své dosavadní největší hity.

Vážnost a melancholie, které se často prolínají v jeho tvorbě, zpěvák na pódiu skvěle vyvážil svým typickým britským humorem, a ze show se tak mimo koncertu stal i menší stand-up. I přes Capaldiho nezaměnitelný skotský přízvuk se publikum výborně bavilo, a tak ani na své třetí návštěvě v České republice zpěvák nezklamal jak svou interakcí s fanoušky, tak především pohlcujícím hudebním projevem. Za doprovodu kláves, kytar a bicích se mu podařilo vytvořit unikátní atmosféru a jak sám na koncertě řekl, doufejme, že do Prahy brzy zavítá znovu.

Po jeho vystoupení nejprve jako předskokana britské skupiny Bastille na začátku roku v Praze a poté v červenci na hudebním festivalu Colours of Ostrava, se čtvrteční koncert pro velký zájem dokonce přesunul z původního Paláce Akropolis do větších prostor. Třiadvacetiletý zpěvák má na svém kontě sice teprve jen jedno album, ale už to mu vyneslo například nominaci kritiků na Brits Choice Awards a po svém vydání se brzy dostalo na horní příčky hudebních žebříčků. Také se mu podařilo získat v Americe se svým singlem Someone You Loved první místo v žebříčku Hot 100 a tyto úspěchy „skotské Beyoncé“, jak se mu přezdívá kvůli jeho unikátně zabarvenému hlasu, jsou jen malou ukázkou z neustále rostoucího seznamu.

Zobrazeno 1920 krát
Naposledy upraveno: po., 18. listopad 2019 17:04
Pro psaní komentářů se přihlaste