ne., 29. říjen 2017 18:01

Linkin Park uctili památku Chestera Bennigtona

Chester Bennington Chester Bennington Zdroj: Facebook - Linkin Park
Las Vegas - V noci 27. října z pátku na sobotu kapela Linkin Park uspořádala v Hollywood Bowl ve Vegas více než 3 hodinovou show na počest svého zesnulého frontmana Chestera Bennigtona. Na pódiu se vystřídala řada hostů. Tato show byla skutečně emotivním zážitkem pro všechny fanoušky, ale i aktéry na pódiu. Celý koncert mohli fanoušci zhlédnout živě na YouTube.

 

Koncert režíroval kytarista a zpěvák v jedné osobě Mike Shinoda, na kterém byl zármutek jednoznačně vidět, nicméně se i kvůli fanouškům snažil. Sršel z něj optimismus a úsměvy házel na všechny strany. Kapela odehrála 31 písniček, mezi nimiž nechyběli covery, například With or Without You od U2, nebo I Miss You od Blink 182. Zazněla však i novinka Looking For An Answer, kterou složil Mike Shinoda po smrti svého kamaráda a spoluhráče.

Vzdát hold hudební ikoně přišla spousta známých jmen. Všichni účastníci, ať už zahráli, nebo zazpívali společně se zbytkem kapely písničky, které se zapsaly do paměti snad každému. Mezi hosty se objevila jména jako Alanis Morissette, Kiiara, M. Shadows a Synyster Gates z Avenged Sevenfold, nebo Machine Gun Kelly, a spousta dalších.

Linkin Park and Friends? Jedna velká rodina!

"Děkuji všem fanouškům za podporu i díky hashtagům Make Chester Proud a Fuck Depression," s těmito slovy vystoupila na pódiu manželka zpěváka Talinda Bennington. Nejdojemnější chvíle přišla během legendární písničky In The End, kterou přítomní fanoušci odzpívali celou od začátku až do konce jako jeden sbor. Při závěrečné Bleed it Out na pódium přišli všichni hosté a tím zakončili celý večer.

Chesterovu památku hosté i fanoušci důstojně uctili. Zpěvák by byl velmi pyšný.

Den kdy přišel svět o Chestera Benningtona

Frontman kapely Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu 20. července tohoto roku. Rozhodl se tak ukončit svůj život po dlouhém boji s depresemi, kterými trpěl. O sebevraždě Bennington hovořil už delší dobu, když zmínil svou minulost, kdy byl v dětství zneužíván starším mužem. Jako další pojítka by se dali použít jeho problémy s alkoholem nebo drogami. Nejvíce nicméně zpěváka zasáhla ztráta jeho nejbližšího přítele Chrise Cornella, který se o život připravil stejným způsobem o necelé dva měsíce dříve. Shodou okolností, Bennington si vzal život v den narozenin zpěváka Soundgarden Cornella. Čeští fanoušci měli poslední možnost vidět Linkin Park v kompletní sestavě 11. června 2017 na Aerodrome Festivalu v Praze. Tudíž měsíc před zpěvákovou smrtí.

Zobrazeno 1890 krát
Naposledy upraveno: út., 31. říjen 2017 18:19
Pro psaní komentářů se přihlaste