pá., 11. listopad 2016 16:39

Londýnská kapela Buriers zavítala do Česka

Buriers Buriers Zdroj: Jiří Socha
Kopřivnice - V kopřivnické (árt té kafé) MANDALA vedle mě sedí trojice chlápků a vyzařuje z nich pohoda, ale trochu i únava. Britské trio se zájmem poslouchá Neurit, úplné nováčky na pódiu, kteří předskakují skupině Buriers. O domácím duu se pak Buriers na svém blogu nechali slyšet, že byli „terrifyingly good.“ Vyruším je a dávám se s nimi do řeči. Po pár větách jsem rozhodnut s kluky udělat rozhovor. „Užij si koncert,“ houkne na mě ještě zpěvák a kytarista James P Honey a jde pozdravit fanoušky. Spolu s ním vběhne na pódium cellista Jamie Romain a bubeník Jamie Gillett. Anti-rap alternativ folk byl pro mě novým žánrem. Zpěv, který někdy přecházel až do rapu, byl dirigován bicími a vážnosti všemu dodávalo cello. V neděli 30. října odcházeli návštěvníci koncertu kapely Buriers s hlubokým zážitkem.

Co vás zavedlo zrovna do Kopřivnice?

Náš kamarád Adrian z Frankfurtu nám řekl o chlápkovi, který je jeden z nejlepších promotérů v Česku, Polsku a Slovensku. Jmenuje se Adam ze Silver Rocket a je to ten nejspolehlivější chlap, prostě legenda. Tak jsme mu napsali e-mail, on naší hudbu ocenil a jsme tady. Poprvé jsme byli v Česku na jaře 2016. Měli jsme tu jedenáct koncert, potom dva na Slovensku. Zamilovali jsme si to tady, tak jsme se museli vrátit. Dobří kamarádi a hodně štěstí. Díky tomu jsme tady.

 

Jak cestujete?

Jako kapela jsme jezdili autem, teď ale máme dodávku. Konečně máme dodávku!

 

Co to je za dodávku, že se tak smějete?

To je skvělý příběh. Dříve jsme jezdili tátovým Volvem, fungovalo, ale bylo dost nepohodlné. Teď jezdíme policejní dodávkou. Tam kde se kdysi převáželi kriminálníci, my nyní máme hudební nástroje.

 

Které země jste díky koncertům navštívili?

Francii, Německo, Itálii, Rakousko, Česko, Slovensko, Belgii a Polsko. Příští rok máme v plánu Dánsko.

 

Jste schopni říct, kde to bylo nejlepší?

Absolutně ne. Ale Česko a Německo máme hodně rádi. Itálie byla nádherná, je hodně důvodů, proč ji vidět. A jih Francie, to je opravdu krásné místo na téhle planetě.

 

Kde berete pro své texty inspiraci?

Je všude. Beru ji třeba ze setkání s kamarádem. Když si s někým povídám, jsem nebezpečný, protože jakmile něco řekneš, zapamatuji si to nebo zapíšu. Mám rád slova a líbí se mi, jak si jde s nimi hrát. Někdy lidé popisují věci opravdu divným způsobem, používají zvláštní slova a to je super.

 

Když nezpíváte, ale rapujete, máte neobvyklý projev, je to něco jiného.

Tak to si musíš poslechnout mého starého kamaráda, Jamese Reindeera, je moc dobrý. A není jediný, na scéně je jich více. Této technice se říká "chewy" (žvýkací - pozn. autora). Takže když žvýkáš jídlo, je to jako bys rapoval. Slova z tebe musí lítat jako kulky ze samopalu.

Zobrazeno 2214 krát
Naposledy upraveno: po., 14. listopad 2016 23:16
Pro psaní komentářů se přihlaste