út., 19. duben 2016 21:52

Má ještě smysl koukat na trailery?

Trailery na Batman v Superman prozradily více, než by se slušelo Trailery na Batman v Superman prozradily více, než by se slušelo Zdroj: comingsoon.com
Poslední dobou se čím dál častěji objevuje trend, který naposledy strašil v osmdesátkách. Ten problém se týká trailerů. Amerických. Ty mají primární funkci navnadit k návštěvě kina. Nejlákavější záběry. Řízná hudba. Vidím a udělám si názor, jestli půjdu. Hoši a slečny v marketingových odděleních si ale očividně řekli, že mě už nechtějí nalákat do kina, ale odvykládat mi rovnou celý film.

Naposledy se mi tak stalo u filmu Batman v Superman. Podíval jsem se na všechny trailery a z těch jsem vlastně viděl celý film. Dokonce i tu digitální potvoru na konci úplně proflákli. Chápu, stejně byla trapná, ale aspoň mě ta trapnost mohla překvapit až v kině! Fakt scéna po scéně byl celý film v trailerech. Až na závěrečný zvrat, ale ten zase musel podle té potvory uhádnout každý, kdo v životě držel v ruce komiks se Supermanem. Chybělo už jenom desetkrát zopakovat název filmu a hned bych si myslel, že se píše rok 1985 a v Oválné pracovně pořád sedí Reagan.

Ideální trailerovou kampaní z poslední doby je ta na sedmé Star Wars. Ta ukázala, co můžeme čekat. Update Epizody IV. Jsou tam nějací mlaďoši, roztomilý robůtek a zloun v kápi s novým světelným mečem. Han a Chewie se zase prohání ve Falconovi. Leia už je… starší a Luka jsem neviděl, ale přece tam musí být taky! John Williams zase válí, až z toho mám knedlík v krku. Ale o samotném ději jsem se nedozvěděl nic. Jenom, že staré dobré Star Wars jsou zpátky a já budu v kině brečet. A ne jednou. A tak to má být!

 

Zobrazeno 1540 krát
Naposledy upraveno: st., 20. duben 2016 16:39
Pro psaní komentářů se přihlaste