út., 15. listopad 2022 10:10

Marvel v novém snímku vzdává hold zesnulému herci

Black Panther: Wakanda Forever Black Panther: Wakanda Forever Zdroj: z oficiálních stránek společnosti Marvel: Marvel.com
Dne 10. listopadu 2022 byl do kin uveden druhý díl série o Black Pantherovi. Snímek je pod drobnohledem všech fanoušků již od doby, kdy bylo oznámeno jeho natáčení. Zvědavost příznivců "Marvelovek" umocnilo úmrtí představitele hlavní role, Chadwicka Bosemana. Zemřel dříve, než se nový díl začal točit. Režiséři se tudíž museli vypořádat s jeho ztrátou a tomu přizpůsobit pokračování superhrdinské série.

Vždy, když má do kin přijít nová "Marvelovka", jsou všichni fanoušci natěšení a plni očekávání. Tento fakt je u druhého dílu série o Black Pantherovi ještě více umocněn. Je to způsobeno tím, že původní představitel Black Panthera, Chadwick Boseman, roku 2020 zemřel na rakovinu. Tudíž před společností Marvel stálo těžké rozhodnutí, jak se s takovou situací vyrovnat. Fanoušci napjatě čekali, jaké rozhodnutí společnost učiní.

Z úcty k zesnulému Bosemanovi se Marvel rozhodl jeho roli nepřeobsadit, což většina fanoušků ocenila. Bosemanova nepřítomnost je ve filmu odůvodněna úmrtím krále T´chaly (postava, kterou Boseman ve filmech hrál) na neznámou nemoc. Společnost zesnulému herci vzdala hold hned v několika scénách. Například jsou ve filmu několikrát použita Bosemanova vlastní slova, anebo byl jeho filmové postavě T´chalovi vystrojen pohřeb.

Možná právě ztráta Bosemana způsobila to, že snímek byl jako horská dráha emocí. Tím, že herci pro Bosemana sami truchlí, působí jejich smutek ve filmu věrohodněji a upřímněji. Letitia Wright (Shuri) svému hereckému kolegovi vzdala úctu i na červeném koberci. Na hollywoodskou premiéru nového filmu vynesla černý oblek se stříbrnými prvky, který byl nápadně podobný tomu, který si na premiéru prvního dílu oblékl sám Boseman.

Příběh vyprávějící příběh o osudu Wakandy po smrti krále vypořádávající se s hrozbou světových velmocí a neznámým nebezpečím z hlubin oceánu je dle mého názoru adeptem na jeden z nejlepších Marvel filmům za posledních pár let. Snímek dokonale zachycuje emoce, je plný akce a napětí. Film je důkazem, že Marvel stále dokáže, i po ukončení úspěšné série Avengers a smrti Stana Leeho, vytvořit kvalitní snímek, který si fanoušci dokážou užít.

 

 

Zobrazeno 301 krát
Naposledy upraveno: út., 15. listopad 2022 10:54
Pro psaní komentářů se přihlaste