ne., 20. listopad 2016 13:55

Melanie Martinez i přes nachlazení ovládla Lucernu

Melanie Martinez Melanie Martinez Zdroj: AtlanticRecords.com
Vedle Justina Biebera dorazila 12. listopadu do Prahy také Melanie Martinez. Ačkoli na své první představení v České republice přijela kvůli nemoci hlasově lehce indisponována, dokázala tato teprve jednadvacetiletá americká zpěvačka a skladatelka své příznivce ve vyprodaném Lucerna Music Baru dostatečně nadchnout.

Předskokanem večera byli Alvarez Kings, anglická čtveřice kombinující kytary s elektronikou. Sympatičtí mladíci se mezi českými příznivci zpěvačky nemohli cítit jinak než příjemně. Nejen, že někteří návštěvníci byli s tvorbou kapely již obeznámeni, ale všichni také aktivně reagovali na pobídky frontmana, který si atmosféru velmi pochvaloval, a skupinu po každé odehrané písničce odměnili hlasitým potleskem.

O půl deváté z velké dětské postýlky vyskočila samotná Melanie Martinez a započala své představení úvodní titulní písní z alba Cry Baby. Již při první sloce bylo jasné, že s jejím hlasem není něco v pořádku, jak také sama přiznala. Její pěvecký výkon tak nemohl být stoprocentní, nicméně, své hlasivky vůbec nešetřila a s ohledem na situaci zpívala dokonce lépe než kdejaká její kolegyně za běžných podmínek. Ne nadarmo se před lety probojovala až do finále soutěže The Voice. Publikum, složené převážně z náctiletých dívek, jí při tom zdatně sekundovalo.

Návrh scény byl samozřejmě v souladu s tématem celého alba. Na pódiu nechyběl dort obřích rozměrů, velké svítící hrací kostky s nápisem Cry Baby a již zmíněná postýlka včetně nad ní se houpajícího závěsu s hračkami. O zvukový doprovod se z většiny starala již připravená produkce, na vyvýšeném pódiu však zpěvačku doprovázeli ještě dva hudebníci, navlečeni do zaječích kostýmů, kteří část elektroniky obsluhovali ručně. Příjemným zpestřením bylo lehké kytarové sólo, kterým jeden z dvojice muzikantů obohatil Milk and Cookies. Samotné půlkruhové pódium měla drobná zpěvačka zcela sama pro sebe, a jeho prostor využívala dostatečně. Neustále do rytmu poskakovala, hopkala, svíjela se a tancovala. Kromě občasného zakašlání na sobě nenechala příliš znát únavu. Zatímco obyčejný smrtelník by nastydlý zalezl do postele, usměvavá Melanie Martinez v titěrném dvoudílném oblečku a ponožkách pobíhala po pódiu a zpívala z plných plic každé slovo.

Zpěvačka odehrála kompletní standardní verzi debutu Cry Baby čítající třináct položek, v polovině koncertu přidala i bonus z deluxe edice v podobě Teddy Bear. Fanoušci na předešlých zastávkách turné se dočkali i přídavku v podobě Cake, případně Play Date, bohužel, české příznivce Melanie z pochopitelných důvodů o tyto bonbonky ochudila a po čisté hodince z pódia urychleně zmizela. Ani intenzivní vyvolávání fanoušků zpěvačku zpátky nepřilákalo. Přestože se tedy příliš nezdržela a kromě hecování publika toho svým příznivcům ani mnoho nesdělila, jistě je však všechny potěšila oznámením, že do Česka zavítá znovu už příští rok. Snad tedy svůj slib dodrží a bude se moct také předvést v plné síle.

Zobrazeno 2593 krát
Naposledy upraveno: po., 21. listopad 2016 22:03
Pro psaní komentářů se přihlaste