čt., 28. duben 2022 22:04

ANKETA: Míchat, či nemíchat? To je oč tu běží

Míchat, či nemíchat? Otázka, která trápí lidstvo. Míchat, či nemíchat? Otázka, která trápí lidstvo. Zdroj: zdroj: recepty, kaufland.cz
Otázka, která dokáže rozdělit i dobré kamarádství. Pro někoho zbytečnost, pro jiného je to nezbytná informace kterou musí o dotyčném vědět. Krupicovou kaši jsme jedli asi všichni jako malí. Kouzelné na tomhle jídle je, že ho má každý rád v jiné formě. Ať už se jedná o dochucení, či způsob, jak tento pokrm jíst. V Olomouci se setkávají studenti z různých koutů republiky a proto jsou i jejich názory na tento pokrm z dětských let odlišné.

 Mícháte krupicovou kaši, nebo ne?

,,Vždycky jsem byl za to šikanovaný, ale já míchám! Ta kaše potom chutná celá dobře a nejde jen o ten vršek. Taky záleží od koho ta kaše je. Ve školní jídelně, kde jsem ji jedl asi nejvíckrát, se musí zamíchat, jinak se to nedá jíst. Jestliže je situace, kdy si můžu dosypávat kakao, cukr a máslo, tak nemíchám. Není kaše jako kaše, no a samotná mi vůbec nechutná."

- Michael Audrlický, 21 let, Sobětuš v Nechanicích

 

,,Určitě krupici nemíchám, ani bych ji zamíchanou nesnědla. Ono to vypadá jako bláto. Nejvíc jsem nenáviděla to nadšení ohledně krupicových kaších ve školní jídelně. Nikdy mi nepřidali posypku a byla moc tekutá. Mám ji radši sladkou s míň máslem, konzistenčně hutnou a s hrudkami."

- Amálie Směšná, 19 let, Olomouc

  

,,To, že někdo míchá krupicovou kaši vnímám asi podobně jako když někdo jí smažák s kečupem. Ještě k tomu si ten kečup dá na smažák a ne vedle něj. Prostě je to špatně. Nemíchám, nikdy nebudu a nic mě k tomu nepřinutí. Musí být tak akorát hutná a řídká."

- Josef Hrbáček, 24 let, Slavkov U Brna

 

,,Lidi co to míchají jsou odporní včetně té kaše samotné. Jediný co je na tom poživatelný je granko. Vždycky, když jsem byla nucená to jíst, jsem snědla jen granko navrchu, nic víc. Dost možná jsem totiž ještě nejedla dobrou kaši, tak všechna sláva připadla sladké posypce."

- Klára Václavíková, 19 let, Ostrava

 

,,Kaši posypanou cukrem moučka, grankem a politou rozpuštěným máslem jím symetricky. Začínám od krajů smějeme doprostřed kolem dokola po povrchu. Zbyde mi čistá kaše, na ni přidám opět nutné ingredience  k dokonalosti a zamíchám. Mám tak to nejlepší z obou světů. Nikoho neodsuzuju za jakoukoliv formu požití."

- Štěpán Tichý, 26 let, Bučovice

 

 ,,Asi je mi jedno jak to kdo jí, ale já bych to nesmíchala, nemá to ten správný efekt. Krupicovovou kaši jím od kraje, jako normální Evropan."

- Sabina Kohoutková, 20 let, Olomouc

 

,,Krupicovou kaši ráda mám, i když ji v poslední době nejím moc často. Když mi bylo šest, dostala jsem ji jako první jídlo po operaci nosních mandlí. Byla to ta nejlepší krupicová kaše, co jsem kdy jedla. Rozhodně kaši nemíchám, to je barbarství."

- Ema Kašparová, 19 let, Pardubice

Zobrazeno 65 krát
Naposledy upraveno: pá., 29. duben 2022 14:46

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste