út., 28. únor 2017 11:52

Milovníci rockové hudby, těšte se! Foo Fighters zahrají v Praze

Oficiální plakát Oficiální plakát Zdroj: Foo Fighters
Americká rocková skupina Foo Fighters potěší své fanoušky 27. června koncertem v pražské O2 aréně. Oficiální předprodej vstupenek bude zahájen 3. března, ale členové fan clubu budou mít možnost koupit lístky již od 1. března. Ceny vstupenek se budou pohybovat v rozmezí od 1 790 Kč do 2 290 Kč ke koupi v síti Ticketportal.

Pro letošní rok budou mít členové skupiny Foo Fighters plné diáře. Nejen, že vyráží na celosvětové turné, ale také budou především hrát na hudebních festivalech. Pražský koncert bude patřit mezi několik málo míst, kde tento kvintet vystoupí v rámci svého sólového turné. Mezi další zastávky tour patří Budapešť a Paříž. 

Kapela se do Prahy vrátí po pěti letech. Na poslední koncert v ČR v roce 2012 skupina dorazila po dlouhých sedmnácti letech a předvedla skvělou hudební show.

Bridge Burning, These Days, Walk, … Na koncertě se můžeme těšit na všechny zásadní skladby, které má kapela v repertoáru.

K názvu kapely zakladatelé použili výraz z druhé světové války, který znamená neidentifikovatelný létající předmět. Současnou sestavu tvoří zpěvák a kytarista Dave Grohl, bubeník Taylor Hawkins, baskytarista Nate Mende a kytaristé Chris Shiflett a Pat Smear. Foo Fighters působí na hudební scéně již od roku 1995. Po smrti Kurta Cobaina a zániku kapely Nirvana, ve které Dave Grohl působil, nakonec Grohl založil kapelu novou. Jejich tvorba byla několikrát oceněna cenou Gramy v kategorii Best Rock Album, písně můžeme slyšet i jako soundtracky v různých filmech, například ve filmu Godzilla, Thor a další. 

Zobrazeno 2329 krát
Naposledy upraveno: pá., 3. březen 2017 15:40
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlaste