pá., 27. říjen 2017 21:18

Mucha a Xavier vyráží na tour, první zastávkou je Olomouc

Mucha a Xavier v S-klub Mucha a Xavier v S-klub Zdroj: Sklub
Olomouc – Podzimní koncertní scénu přijede do S-klubu oživit svou netradiční a provokativní tvorbou zpěvačka Nikola Muchová s pseudopunkovou formací Mucha společně s buránkem Xavierem Baumaxou. Vstupenky na koncert, který proběhne ve středu prvního listopadu, jsou stále v předprodeji v síti TicketStream.

Mucha s Xavierem 1. listopadu v 21 hodin zahájí svoji společnou tour v olomouckém S-klubu. S tour budou pokračovat ve Valašském Meziříčí, Krnově, Jihlavě, Znojmě a dalších pěti městech.

Oba interpreti jsou známí hlavně díky originálním provokativním textům. Mucha se dostala do povědomí společnosti svým vystupováním, písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti ze života.

Za dobu působnosti vydala dvě alba. První, Slovácká epopej, v roce 2013 a druhé, Josefene, o rok později. Do konce tohoto roku by měla vydat album další.

„Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je: sekání dříví, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem či naznak, zatloukání hřebíků hundrtfýrcych - stovek, natírání plotu tixotropní lazurou, kopání ilegálních trativodů, přejíždění středové dálniční přerušované čáry a to hlavně v noci, cvakání zuby po přejetí dvojité nepřerušované čáry a to hlavně nad ránem, v neposlední řadě také poslouchání praskotu krbu, které je však arytmické, takže je to sporné...“ uvádí na svém profilu na Bandzone.

Zobrazeno 2029 krát
Naposledy upraveno: ne., 29. říjen 2017 19:01
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlaste