út., 15. prosinec 2009 17:37

Na co lidé, když máme automaty?

Éra prodavačů končí. Prodavačům odzvonilo. Konec prodavačů v ČR. Ty milé paní u pokladen, které potkáváme a které se na nás vždy tak krásně smějí, když si jdeme do obchodu něco koupit, už možná neuvidíme. Proč by to taky bylo zapotřebí, když jsou dnes na všechno automaty?

 

Začalo to automatem na jízdenky. Pánů trafikantů přeci jen není tolik, kolik je tramvajových zastávek, takže toto usnadnění se líbí všem. Vlastně veškeré automaty, když se tak nad tím zamyslím, mají zastání. Snad není jedince, který by si nekoupil kávu - z automatu, krásně vychlazený ledový čaj – z automatu, nějakou tu sladkost – z automatu, polévku – z automatu, chipsy – z automatu nebo nějaké jiné pochutiny – z automatu. Nikomu už dnes nechybí ona ruka, které předáte peníze, a ona vám vydá vámi vytouženou věc. Vždyť lidé jsou pomalí a než oooni tooo všeeechno uuuudělaaají, tak to zabere minimálně 5 minut. Automat udělá to samé, jen o 4/5 rychleji. Bez zbytečného povídání si. Bez zbytečných okolků.

Už od června se u nás objevily automaty, které vám vyhodí čerstvé květiny. Od října si můžete jít do automatu načepovat mléko. Už za pár dní se objeví první automat, který vám snese vajíčko a v novém roce se v automatech bude dokonce pěstovat ovoce a zelenina. Pokud příštím rokem zatoužíte po pořádném kusu masa, tak vám s tím také pomůže automat. A pokud si tento kus masa budete chtít polít třeba jogurtem, tak vám s tím pomůže automat na mléko rozšířený o sekci mléčných výrobků.

Už není třeba kontaktu „face to face“ s prodávajícím. Už si nepotřebujeme ohmatat produkt předtím, než si jej koupíme. Stačí nám jen důvěra k automatům a pár chvil na nákup. Výrobci tvrdí, že to bude HIT! 
A tak tedy má otázka – Na co lidé, když máme automaty?

Zdroj: idnes.cz

Zobrazeno 2420 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:37

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste