×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 872
čt., 26. srpen 2010 12:02

Na opravu olomouckých chodníků letos opět nejsou peníze

Již v zimě vyšel na Portálu článek o „nášlapných minách“ v olomouckých chodnících. Všichni to znáte, chcete projít městem za deště, vezmete si deštník, ale díky některým kachličkám se sprše prostě neubráníte. Technické služby města Olomouce tento problém zatím nijak nevyřešily, naopak přibývají další.

Kvůli častým dešťům se mozaiky chodníků na některých místech uvolňují. Jedna z největších takových děr se vytvořila v Panské ulici. „Ještě před třemi měsíci tady chyběly jen tři kostky, teď už je jich snad přes čtyřicet,“ říká majitel místního obchodu Michal Harčár. Problém prý několikrát hlásil zaměstnancům technických služeb, ty mají ale podle šéfa správy pro opravu a údržbu místních komunikací Antonína Zívaly omezený rozpočet a na některé části města se tak při letošních opravách vůbec nedostane. „Letos se opraví jen ty díry, které jsou pro chodce nebezpečné, ostatní chodíme pravidelně kontrolovat a musí být viditelně označeny, aby si někdo neublížil,“ dodává. U většiny děr ale k žádnému viditelnému označení nedošlo a při každém dešti se zvětšují.

Další problém, který tvoří takzvané nášlapné miny, je podle Antonína Zívaly špatné nebo rozbité odvodnění okapových rýn, které při dešti podemílá vrstvu držící dlaždice v jedné rovině. Rýny už však nejsou problémem technických služeb a každý dům si za ně zodpovídá sám. Nezbývá tedy než doufat, že do příštího roku bude rozpočet vyšší a do té doby se chodci musí pozorně dívat, kam šlapou.

 

Zobrazeno 2483 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:39

Pro psaní komentářů se přihlaste