čt., 9. prosinec 2021 01:05

Nedostatek svařáku v Olomouci

Svařák Svařák Zdroj: Pixabay
Všichni víme, co vláda nedávno vymyslela – zavřené vánoční trhy, zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti a další opatření. Tyto dvě informace jsou však nejpodstatnější, neb mají na náš život vliv největší. Naše oblíbené víno svařené už nás totiž na olomouckých náměstích jen tak nezahřeje.

Je to neuvěřitelné. Bolí nás z toho celé tělo. Hlavně srdce. Ale je to tak. Na „vánočních“ trzích v Olomouci je dnes velmi těžké najít stánek se svařákem. Sama jsem tomu nechtěla uvěřit. Na druhou stranu můžeme být rádi, že se stánky zachovaly alespoň v nějaké podobě. Pořád jsme na tom lépe než například v Brně, kde není otevřený ani jeden. Ale i přes to, je jich tu hrozně málo a skoro nic se v nich nedá koupit.

Bez svařáku nejsou Vánoce
Většina stánků už po nařízení vlády neotevřela a s největší pravděpodobností už to letos jinak nebude. Kovářské produkty, svíčky, ovčí výrobky nebo pár ozdob si sice koupíte, ale většina z nás chodí na trhy spíše za jídlem a pitím. Třeba takový trdelník aby člověk taky pohledal. Našla jsem jen 2 stánky, to stejné frgály. Co se ale již zmiňovaného svařáku nebo i punče týče, na náměstích stánek žádný. Musíme se holt letos smířit s vínem domácím či zajít někam do kavárny.

Konec Vánoc v Čechách?
Přesně kvůli zákazu pití na veřejnosti nehrozí ani žádná medovina a kupodivu ani nealkoholická horká čokoláda, což je velká škoda. Nejen že prodejci přijdou o výdělek, ale my všichni přicházíme o vánoční atmosféru a náladu. Prázdná náměstí se zavřenými okénky nejsou zkrátka to pravé. Skoro to vypadá, že by vláda ráda zrušila Vánoce celkově, protože v kombinaci s otevírací dobou hospod a restaurací do desáté hodiny je to pro spoustu lidí velká zrada.

Zobrazeno 134 krát
Naposledy upraveno: čt., 9. prosinec 2021 11:35
Pro psaní komentářů se přihlaste