ne., 29. listopad 2020 14:26

Nejočekávanější hry roku 2020

Keanu Reeves Keanu Reeves Zdroj: Charlie Pocket (CC commons)
Zabíjení démonů, Vikingové rabující anglické vesnice, post–apokalyptický svět nebo dystopické město. Jaké největší hry nám rok 2020 přinesl a na co si ještě budeme muset počkat?

Assassin’s Creed: Valhalla
Již pár týdnů máme možnost si nové AC zahrát. Tentokrát se příběh odehrává v devátém století v oblasti dnešní Anglie. Hlavní postavou je Viking Eivor, který pořádá nájezdy do anglických vesnic. Otevřený svět, který by měl připomínat Zaklínače 3 či Skyrim, vám nabízí neskutečné kvantum dobrodružství a prozkoumávání. Ubisoft zde sází na jistotu, vyslechl hráče, kteří žádali příběh o Vikinzích, a pokračuje dějovou linku z předchozích dílů. Zároveň se snaží vyvolat v hráči pocit nostalgie tím, že se asasíni podobají těm ze starších her. Ve hře se ještě najdou menší chyby, ale nejsou nějak závažné, vyvolaly ovšem názory, že si měl Ubisoft s hrou ještě pohrát.

 

DOOM Eternal
Bethesda vsadila na jistotu po úspěšném DOOMu z roku 2016 a v březnu přišla s dalším dílem oblíbené herní série. Tentokrát se boj s netvory odehrává na Zemi, kde zabraňujeme démonické invazi o ovládnutí naší planety. Pokud jste skalními fanoušky této série her, tak ani tento díl vás nezklame. Rozhodně se totiž nejedná o jednoduchou střílečku, ale kvalitní a propracovanou hru, kterou si zamilujete na první pohled.

 

The Last of Us 2
Po obrovském úspěchu prvního dílu se Naughty Dog rozhodl vydat v červnu druhý díl The Last of Us. Příběh je opět zasazen do post – apokalyptického světa. Pokud jste hráli předchozí díl, je vám hlavní hrdinka Ellie více než známá. Vývojáři již dopředu upozorňovali, že si ohledně příběhu neboudou brát servítky. A přesně to také splnili. Nepříjemné pocity, které vám příběh způsobí, vyvolaly rozporuplné názory. Spoustě hráčů se nelíbil průběh hry, kdy se z vašich oblíbených postav stávají nepřátelé nebo dokonce umírají. Nemůže se však studiu odepřít, že vytvořilo unikátní příběh, který šokoval nejednoho hráče.

 

Cyberpunk 2077
Nakonec tu máme třešničku na dortu: Cyberpunk 2077 od CD Project RED. Nejočekávanější hra roku, ve které má být jednou z postav Keanu Reeves, měla vyjít již v dubnu 2020. Bohužel již byla třikrát odložena, měli bychom se jí ovšem dočkat v prosinci tohoto roku. Hra je plná očekávání. Společnost, která hru vytváří, má za sebou velice úspěšného Zaklínače 3. Příběh se odehrává v korporacemi a robotikou řízeném Night City, kde neplatí žádné zákony. Budete hrát za žoldáka V, kterého si můžete upravit podle vlastních preferencí. Hra bude silně záviset na našich rozhodnutích doslova od samého začátku. Bude Cyberpunk 2077 trhákem roku nebo mají fanoušci přílišná očekávání? Na stanovisko si budeme muset ještě pár týdnů počkat.

 

Zobrazeno 359 krát
Naposledy upraveno: ne., 29. listopad 2020 15:34
Pro psaní komentářů se přihlaste