st., 7. duben 2021 10:36

Nikola Waynová: Mé výrobky jsou dost specifické, ale mají své zájemce

Ruční výrobek udělá vždy radost, třeba náušnice Ruční výrobek udělá vždy radost, třeba náušnice Zdroj: Nikola Waynová
Originalita, nespoutanost a rozevlátost - tak se dají popsat výrobky svérázné umělkyně Nikoly Waynové. Ta se rozhodla upustit od konvenčnosti a začala s ručním vytvářením nadčasových výrobků. Jejím snem je nabízet lidem díla, která jim budou dělat radost.

Nikola Waynová toužila být módní návrhářkou už od dětství. „Nosila jsem extravagantní oblečení, podivně ho kombinovala. Cítila jsem se v něm skvěle, ale pořád to pro mě nebylo ono. Chtěla jsem něco vlastního,“ uvádí. Během studia na střední umělecké škole se rozhodla oživit svůj starý sen a pořídila si svůj první šicí stroj. Stal se z ní samouk, který se stále učí šít. Experimentuje se základy, díky nimž vytváří jedinečné a neotřelé kousky, které dokážou zaujmout.

Z vášně se zrodil nápad vytvořit e-shop Dinelenion, který funguje od roku 2019. „Já si vlastně nikdy neřekla, že si založím web. Můj manžel chtěl podpořit můj sen nabízet lidem výrobky, co by jim udělaly radost, a tak mi vytvořil vlastní e-shop,“ prozradila umělkyně. Din Elenion v překladu podle Tolkiena ze smyšleného elfského jazyka znamená Tiché hvězdy. To přesně vystihuje charakter a duši výrobků, které Nikola vyrábí. Kromě oblečení ručně vytváří také náhrdelníky, náramky, spony do vlasů, přívěsky, deníčky a mnoho dalšího. Velmi originálním dílem jsou mini knížky, které umělkyně vytváří s oblíbenými motivy Malého prince, Harryho Pottera či Pán prstenů. „Chtěla jsem vytvořit něco malého, co by člověk mohl mít stále u sebe. Něco, co by mu připomínalo jeho srdcovou záležitost, oblíbený příběh, se kterým se ztotožňuje,“ dodává.

minikniha.png

Hlavní doménou Nikoly Waynové je však šití sukní a doplňků. Nechává se inspirovat vkusem zpěvačky Aurory. „Inspiruji se především přístupem, který Aurora dává najevo nejen při svém odívání. Líbí se mi ta nespoutanost, rozevlátost a možnost tvořit nezvyklé kousky oblečení, které budou promlouvat o charakteru zákazníka víc než tričko z obchodního řetězce,“ uvádí. Kromě e-shopu funguje Din Elenion na sociálních sítích, a to na Instagramu nebo Facebooku, ale také i na Etsy a Fléru. „Mé výrobky jsou dost specifické, ale mají své zájemce,“ dodává na konec.


šaty.pngšaty2_copy.png

Zobrazeno 180 krát
Naposledy upraveno: čt., 15. duben 2021 20:13
Pro psaní komentářů se přihlaste