pá., 13. listopad 2015 18:44

Na Letné to roztočili potřetí a pořádně

Ohnivá show Freaks on Fire Ohnivá show Freaks on Fire Zdroj: freaks-on-fire.de
Praha - V sobotu 7. listopadu se v Praze na Letné konal Roztoč fest, festival žonglérství, fireshow a cirkusových umění. Program již třetího ročníku byl velice bohatý. Akce probíhala v bývalé skateparkové hale sportoviště Výletná, kterou pro účely festivalu doplnil bar a patřičná výzdoba.

Festival odstartoval v jednu hodinu odpoledne sérií workshopů pod vedením umělců z celé Evropy. Návštěvníky festivalu učili svému umění, ať už šlo o klasické točení s poi, zacházení s bičem nebo cvičení na cyr wheel, obruči, kterou artista stojící uvnitř roztáčí přenášením vlastního těžiště. V sedm hodin večer pak následovala galashow, ve které se předvedli všichni hosté z Česka i ze zahraničí. Své vystoupení se zápalnými obručemi tu předvedl například Thomas Hauffen, představilo se také žonglérské duo Angry clowns a k malému výstupu diváci příměli i jednadvacetiletého organizátora festivalu Vojtěcha Stolbenka.

Největší úspěch ovšem sklidila německá skupina Freaks on Fire svojí nápaditou show s ohnivými nástroji, které si sama navrhla a zkonstruovala. Jejich vystoupení bylo jiskrnou tečkou celé ohnivé gala show. Festival pokračoval koncertem skupiny Yo soy indigo. Ty na scéně vystřídal Tomáš Reindl vystupující pod uměleckým jménem Omnion. Hudebník kombinuje tradiční africké a australské nástroje s moderními technologiemi. Svou hudbu při vystoupení nahrává do počítače a poté ji pouští ve smyčce. Před očima diváků tak vzniká píseň složená z několika opakujících se rytmů. O hudbu se pak až do ranních hodin postarali dýdžejové.

Roztoč fest tento rok nabídl Pražanům opravdu pestrou podívanou, a oproti minulým ročníkům tak udělal velký pokrok. Kromě bohatšího doprovodného programu dorazilo letos i více zahraničních hostů a celkově působil festival mnohem profesionálněji.

Zobrazeno 1946 krát
Naposledy upraveno: pá., 13. listopad 2015 21:14
Pro psaní komentářů se přihlaste