čt., 22. duben 2021 14:43

STARDANCE 2021: NA OBRAZOVKY SE VRACÍ OBLÍBENÁ TANEČNÍ SOUTĚŽ PLNÁ ČESKÝCH HVĚZD

Tato dvacítka tanečníků se divákům představí již na podzim letošního roku Tato dvacítka tanečníků se divákům představí již na podzim letošního roku Zdroj: www.ceskatelevize.cz/porady/12701251153-stardance-xi-kdyz-hvezdy-tanci/22154416045
Po roční pauze se opět můžou diváci České televize těšit na oblíbenou televizní show StarDance ...když hvězdy tančí. V pořadí již 11. ročník odstartuje na podzim letošního roku. Pořadem bude diváky provázet ostřílená moderátorská dvojice v podání Marka Ebena a Terezy Kostkové. Desítka slavných českých osobností bude moci publiku představit své taneční dovednosti za doprovodu zkušených profesionálů. Kromě soutěžních párů čeká tento ročník i spousta zajímavých tematických novinek. Ostatně i vy, kteří tuto soutěž sledujete, budete mít možnost svými hlasy rozhodnout, kdo se stane novým králem tanečního parketu.

Zastoupení z herecké i hudební branže

Nejen milovníci české kinematografie se mohou radovat letošním výběrem z řad herců a hereček. Na své si přijdou i fanoušci hudební skupiny Mirai, jejíž frontman, zpěvák Mirai Navrátil, zaujme místo jednoho z účinkujících. „Na různá taneční vystoupení se hrozně těším, zároveň se i bojím, protože vůbec nevím, co od toho čekat. Je to pro mě úplně něco nového. A protože teď máme všichni spoustu času a tohle je velmi lákavá nabídka, říkal jsem si, proč ji nevyužít. Zároveň je u mě velice překvapující, že i když jsem tanečně ne příliš zdatný, nemůžu se dočkat, až budeme trénovat valčík,“ přiznává mladý umělec v jednom z rozhovorů pro zpravodajský server iDNES.cz. Podobně je na tom i jeho o pár let starší kolegyně, zpěvačka Tereza Černochová. Ta sice připouští, že si v některých tanečních kreacích docela věří, diváky a porotu však hodlá zaujmout spíše svým šarmem. Tuhle vlastnost jistě využije i slavný pohádkový princ Pavel Trávníček, který vyvolá obrovské sympatie především u dámské části publika. „Já musím říct, že když za mnou přišli poprvé s tímto návrhem, striktně jsem odmítl. Říkal jsem jim, že je to soutěž hlavně pro mladé a já jsem přece stará osoba, lidé se mi budou posmívat. Pak jsem si vlastně vzpomněl, že mám průpravu od Heleny Růžičkové, která se mnou tancovala v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Navíc jsem kdysi chodil do tanečních, tak by to snad neměl být takový problém. To teprve uvidíme,“ říká s úsměvem úspěšný a národem milovaný herec pro iDNES.cz. Mezi jeho konkurenty budou dále patřit herečky Simona Babčáková a Marika Šoposká, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, krasobruslař Tomáš Verner, nebo herci Zdeněk Godla a Jan Cina.


Na parketu si zatancuje i farářka Martina Viktorie Kopecká
Jistou rozmanitost ve výběru tanečníků potvrzuje i fakt, že se vedení StarDance rozhodlo, jako desátou soutěžící, obsadit i husitskou farářku Martinu Viktorii Kopeckou. I když se jedná o velmi úspěšnou a zajímavou ženu, nemusí být tolika lidem známá jako zbytek jejich tanečních kolegů. Právě tohle je ta nejlepší možnost, jak si ji alespoň trochu představit. Martina působí jako farářka Církve československé husitské, která povoluje ženám stát se kněžími a zároveň se vdát a mít rodinu. Přiznává, že studium teologie pro ni nikdy nebylo splněným snem. Rozhodující roli u ní sehrála skutečnost, že se na teologii mohla dostat i bez splnění přijímacích zkoušek. Jak sama připouští, studium se jí nakonec stalo obrovskou vášní. Největším zlomem v životě pro Martinu bylo, když se stala duchovní. Jedním z důvodů, proč se mladá farářka přestala honit za kariérou je prý i to, že vyrostla do rodiny ateistů. Na pozici duchovní prý může být blíže lidem a to ji velmi naplňuje. Sama se zároveň netají tím, že holduje kubánským rumům, nebo doutníkům.


Nutnost brát ohledy na současnou situaci
Stejně jako většině aktuálně vysílaným relacím, tak ani StarDance se nevyhnula řada restrikcí, kterým se musí vedení České televize přizpůsobit. Veškeré postupy z hlediska pandemie upřesňuje v interview pro Českou televizi její generální ředitel Petr Dvořák: „Když jsme se při posledním finále loučili s diváky a vyhlásili roční pauzu, nečekali jsme, v jak složité době budeme vstupovat do jedenácté řady. Nyní existuje hned několik scénářů, jak bude nový ročník probíhat. Sledujeme i situaci v zahraničí, například v BBC se soutěž loni konala bez diváků, změny se týkaly moderace i poroty. My ale stále doufáme v živé publikum, byť samozřejmě budeme postupovat dle platných bezpečnostních opatření. Co mohu slíbit je, že opět vytvoříme neopakovatelnou atmosféru, jakou oplývá každý ročník.“

Zobrazeno 119 krát
Naposledy upraveno: čt., 22. duben 2021 21:53
Pro psaní komentářů se přihlaste