ne., 14. duben 2019 21:07

Ostrava myslí i na vinaře

Ostravské ovínění 2018 Ostravské ovínění 2018 Zdroj: Tereza Hrubá
Ostrava – V posledním roce se v hlavním městě Moravskoslezského kraje doslova roztrhl pytel s akcemi pro milovníky vína. Pozadu nezůstaly ani nové podniky, které obyvatelům Ostravy nabízejí víno z různých koutů světa. Na své si tak už nepřijdou jen pivaři, ale i lidé, kteří mají zalíbení v lahodném nápoji z hroznů. Nejbližší akcí je Májová degustace vín, která se bude konat v květnu v kavárně Pant.

Účastníci akce si budou moci díky společnosti Navínko vybrat různá vína z rodinných vinařství z Moravy. Mezi ochutnávkami nebude chybět ani FRESHSECCO z vinařství Baláž. Toto víno se řadí mezi 38 nejlepších sektů ČR pro rok 2018. Touto akcí ale Navínko nekončí. Pro Ostraváky chystá v červnu již druhý ročník vinařského festivalu Ostrava žije vínem. Ten se bude opět odehrávat v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice. Svá vína přijede představit hned 15 vinařství, mezi kterými najdeme například Vinařství Bílkovi, Špalek Vinařství či Vinařství Filip Mlýnek. Občerstvení zařídí Food Atelier pod záštitou Davida Valíčka a nebude chybět ani PATA NEGRA s oblíbenou španělskou šunkou a dalšími lahůdkami. Celý program bude doprovázet cimbálová muzika a v ceně vstupenky budou mít návštěvníci festivalu i degustační skleničku.

Další ověřenou akcí je Ostravské ovínění, které se bude konat v září už druhým rokem, a to na stejném místě jako předešlý festival. Dolní oblast Vítkovice a její industriální prostory jsou skvělým lákadlem pro návštěvníky a zároveň celé akci dodávají tu správnou atmosféru. Na příchozí bude čekat festivalová sklenička, ale hlavně to nejdůležitější v podobě vína z Moravy a z celého světa. Občerstvení zařizují lokální podniky jako třeba slavné Faency Fries. Celý projekt je organizován s podporou Vinařského fondu a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka.

IMG 2108

Pokud se ale nedočkavcům nechce čekat a mají chuť na skleničku už dnes, můžou vyrazit do jednoho z mnoha podniků, které v Ostravě najdou. Jedním z nich je oblíbený Vinný sklep u Mostu, který se, jak název napovídá, nachází nedaleko Mostu Miloše Sýkory. Místo se může pyšnit milou obsluhou, domáckou atmosférou a skvělým výběrem vín. Každý týden se navíc nese v duchu určitého tématu a milovníci dobrého pití tak můžou ochutnat vína z Francie, Španělska, Moravy, nebo výběr některého z vinařství, které s vinotékou spolupracuje. Pokud by si zájemci dali i něco k zakousnutí, mohou vyzkoušet Ostrawinu wine & tapas bar. Tam nabízejí tradiční španělské tapas.

Zobrazeno 1069 krát
Naposledy upraveno: út., 16. duben 2019 00:22

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste