út., 27. duben 2010 16:16

Poznámka - Hromadná doprava v centru Olomouce

Petr Sliž
Každý, kdo někdy využil městskou hromadnou dopravu v Olomouci, už zaznamenal, že zejména na ulicích v centru, kudy projíždějí tramvaje, existují některá užší místa. Nejznámější a rovněž nejfrekventovanější ulicí tohoto typu je Masarykova třída, respektive její pokračování směrem do centra, tedy 1. Máje.(vizte foto)

Nebýt osobních aut, která parkují po stranách, nebyl by s průjezdem žádný problém, ale právě špatným parkováním mohou řidiči značně znepříjemnit práci jejich kolegům v autobusech, ale zejména v tramvajích. Sám jsem byl včera v osmnáct hodin svědkem situace, kdy řidička tramvaje musela zastavit, aby vystoupila a zkontrolovala si, zda kolem zaparkovaného porsche projede. Nakonec situaci vyřešila ohnutím zpětného zrcátka, čímž se vyhnula kolizi.

Podobné případy jsou v Olomouci naprosto běžné a je zřejmě jen otázkou času, než dojde k nějaké větší nepříjemnosti, než tomu bylo v tomto případě.

Na fotografii naopak vnímavý řidič zaparkoval svůj vůz častečně až na chodník, aby tak předešel možným problémům, byť tím riskoval pokutu za špatné parkování.


Zobrazeno 2557 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:38
Pro psaní komentářů se přihlaste