Tomáš Kolátor

Tomáš Kolátor

út., 3. květen 2022 18:10

Ledová košťata: Pokec s Paulovými

Poslední sezóna manželů Paulových měla snový charakter. Vůbec poprvé v historii se díky Tomášovi a Zuzaně Česká republika mohla pyšnit olympijskou účastí. V rozhovoru usměvavý pár prozradil, že curleři jsou jedna velká rodina s otevřenou náručí pro kohokoliv, vrátili jsme se na skok do Pekingu, zjistili, že rituály před zápasy jsou naprosto zbytečné a povídali si o tom, jak těžké je být známý. To vše přináší třetí díl curlingového cyklu Ledová košťata.
Zatímco velkokluby takové problémy řešit nemusí, Větrný Jeníkov se s nimi potýká každé jaro. Úpravu hřiště, úklid kabin, naskladnění bufetu a spoustu dalších činností si musí obstarat sami hráči. Před prvním domácím utkání proto předseda klubu Jiří Skořepa svolal fotbalovou brigádu, jejíž úkolem je všechny tyto nedostatky odstranit.
Jihlavská Dukla si po prvním utkání v Přerově vybojovala ve čtvrtfinále vedení 2:1 na zápasy. Včera ji ale na ledě soupeře čekal nelehký úkol - proměnit čtvrtfinálový matchball. V cestě jí stáli houževnatí Zubři s mohutnou podporou za zády.
Glasgow - Ve čtvrtečním kole Evropské ligy se pražská Sparta utkala se skotským týmem Glasgow Rangers. Hned v úvodu prvního poločasu letenští z brejku inkasovali gól. V následující půli po chybě panáka pak přišla druhá trefa. Sparťanští, i přes veškerou snahu, již nedokázali vyrovnat.
Letošní hokejovou sezónu čekají dva vrcholy – mistrovství světa ve Finsku a olympijské hry v Číně. Hráči, kteří jsou na hraně nominace o ni budou bojovat v přípravných utkáních a turnajích. Řeč přišla i na novou podobu dresů.
Tři jména už mají nominaci jistou. Další hráči si své místo budou muset teprve vybojovat. Český realizační tým bude řešit přetlak na centru a nejasnou brankářkou jedničku. Vše přitom závisí i na NHL, která by měla 10. ledna definitivně rozhodnout, zda své hráče pod pět kruhů uvolní.
Antverpy – Česká reprezentace neměla lehký úkol. Ve skupině narazila na Belgii, Katalánsko a Německo. Přes všechno úsilí na boje o medaile ale nedosáhla. Nyní je čeká boj o umístění.
Zapomeňte na hokejku. Vezměte do ruky koště a vzlétněte do oblak. Famfrpál je možnost pro každého milovníka sportu a čarování. Příležitost přitom není daleko. I Olomouc má svůj čarodějnický tým.
Zarputilí fanoušci se konečně dočkali. Zbrusu nové rozšíření po nepříjemných komplikacích vyšlo a nese název Velká vlaková loupež. Mimo jiné, přináší do hry novou dynamiku v podobě vlaku a spoustu dalších hracích karet a postav. Na všem se podíleli i čeští hráči.
Pracovitý, milý a věčně usmívající se chlapík. Přesně tak by se dal charakterizovat sportovní reportér Radiožurnálu Jan Kodet. V rozhovoru prozradil, co jeho práce obnáší, jaké postupy se v rádiu používají a jaké je to být učitel a novinář zároveň.
Strana 1 z 2