čt., 4. květen 2023 22:49

Pražský Fashion Week rozproudil davy v ulicích i krev módních nadšenců

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie Zdroj: Raden Prasetya, Unplash
Příchod jara pro každého symbolizuje něco jiného. Někteří si užívají pohled na rozkvetlé stromy a dlouhé procházky, jiní úpěnlivě čekají na toto období kvůli největší módní akci, která se na českém území objevuje, Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Vyparádění účastnící se proháněli ulicemi hlavního města od 15. do 20. dubna a navštěvovali bohatě nabitý program, jehož součástí bylo i devět přehlídek. Pojďme se společně podívat na shrnutí toho nejpoutavějšího, co nám týden módy přinesl.

O úvodní sobotní program se postaral módní dům Van Graaf se svou každoroční soutěží pro mladé návrháře, která jim otevírá dveře do kouzelného světa látek a pozlátka. Letošní ročník se uskutečnil v Ateliéru módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a jeho finalisty se stali čtyři nadějní módní talenti. Vítězství nakonec obhájil Jan Smejkal se svou unisex kolekcí, s kousky dost fluidními na to, aby je vynosili muži i ženy. Studenější odstíny kolekce skloubené se zajímavými strukturami a vrstvením si získaly mé srdce, stejně jako modelky svižně se vznášející na runwayi. Nejvíce mě zaujal jeden z modelů, který je koncipovaný jako maxi šaty s dlouhými rukávy z šedomodrého hedvábí doplněný růžovými nařasenými detaily.

 Zdroj: Refresher/Dávid Marcinezgif.com-webp-to-jpg_5.jpgezgif.com-webp-to-jpg_4.jpg

Show navštívilo spoustu nadšenců módy, a i ti byli při kombinování svých outfitů nápadití a nešetřili s originalitou. Objevilo se mnoho variací kůže, ať už v podobě kalhot, topů, nebo nejčastěji blejzrů a bundiček. Tato klasika náš trh pravděpodobně nikdy neopustí a budeme ji vídat na ulicích a za výlohami i v budoucnu. Setkat jsme se mohli i s různými variantami oversized blejzrů a sak. Hlavní roli u těchto kousků hrály vzory, střihy nebo nejrůznější doplňky, se kterými byly spárovány.

Zdroj: HeyFomo/@tiffany.guestc597a906 2dfe 4b38 8deb 5df2957e8f35

Následující den přinesl další várku zajímavých akcí. Prostor předvést svůj talent dostali i studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří představili dohromady pět kolekcí. Do oka mi hned padla jedna využívající rozdílnosti barev s názvem DO YOU SEE ME? Od Anny Čerbačeské. Modely založila na principu Ishihara testu, který se používá na identifikaci poruchy rozeznávání barev. Vznikla tak kolekce, jež vypráví příběh a má vlastní duši.

 Zdroj: MBPFW337547938_906107240610528_3697619118146352172_n.jpg

Další show předvedla pražská UMPRUM, která se vydala kontroverznější cestou a předvedla vášnivé kousky, které zvýrazňují krásu ženského těla. Vysoké černé kozačky přichycené podvazky zkombinované s průsvitnou látkou dodávají modelům tajemný mystický nádech. Průsvitnou látku do své práce zařadil i další student, který se při jejím použití vydal opačným směrem a zaměřil se na barevnost a vzory látek. Kousky působí možná až hippie dojmem, což je dělá velmi odlišné a atraktivní.

 Zdroj: UMPRUM

MBPFF-2023-Atelier-modni-tvorby-UMPRUM-foto-MBPFW-8-.jpgMBPFF-2023-Atelier-modni-tvorby-UMPRUM-foto-MBPFW-6-.jpg

V neděli to žilo nejen na mole, ale i v ulicích Prahy. Důkazem rčení, že v jednoduchosti je krása byly například sladěné outfity youtubera Karla „Kovyho” Kováře a jeho přítele a módního stylisty Miroslava Romaniva, kteří zvolili zemitější a neutrální odstíny. Na druhou stranu mezi influencery, kteří barvami opravdu zazářili, patří Tadeáš Kuběnka se svým výrazným kabátem se zebřími vzory a vkusnými černými doplňky. Letošní ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku opět nezklamal a hranici české módy posunul zas o kousek dál.

 Zdroj: HeyFomo/@tiffany.guestd42efc7c-5e51-4d7e-9835-bee2ef82a719.jpeg8fc57417-8aa6-42dd-8971-3fc034c4f18e.jpeg

 

 

Zobrazeno 262 krát
Naposledy upraveno: po., 8. květen 2023 17:52
Pro psaní komentářů se přihlaste