ne., 26. duben 2020 00:31

Přehled: Které cony a fanouškovská setkání byly zrušeny či přesunuty

Animefest 2019 Animefest 2019 Zdroj: Karolina Markova
Stejně jako další hromadné akce, tak i cony a fanouškovská setkání se v současné době nemohou konat. Některé z nich se zrušily pro letošní rok úplně, jiné byly přesunuty na náhradní datum. Zde je přehled těch, které byly zrušeny či přesunuty.

Animefest
Největší český con zaměřený na mangu a anime a celkově jeden z největších conů u nás, se ve svém pravidelném květnovém termínu konat nebude. Ti kdo se ale na Animefest těšili, si nemusí zoufat. Akce nebyla pro letošek zrušena ale přesunuta. Nové datum konání je 14-16.8.2018.

Star Wars Den
Každoroční oslava kultovního universa, kterou tradičně pořádají fanoušci 4.5. (anglicky May the Fourth), ke které patří například kostýmový pochod centrem Prahy, se bohužel letos neuskuteční.

Pevnost con

Druhý ročník jednodenní akce, kterou pořádá časopis pevnost, se měl konat letos v květnu. Fanoušci časopisu se však nemusí bát, že by o něj přišli. Nový termín akce je 22.8.2020.

STARcon

Menší con, tradičně pořádaný na přelomu března a dubna, se letos z důvodu zavedení opatření krátce před původním datem, nekonal. Fanoušci vesmírných světů jakými jsou Star Wars, Star Trek nebo Star Gate si přesto nemusí zoufat. Nový termín zatím nebyl přesně stanoven, ale očekává se, že con proběhne na podzim.

Trpaslicon

Akce zaměřená na kultovní britský seriál Červený Trpaslík je další březnovou akcí, která se bude konat v náhradním datu. Fanoušci legendární posádky známé těžební lodi, se tak setkají v listopadu a to konkrétně 2-4.

Universe noc

Universe con je letošní novinkou. První con v Mladé Boleslavi, zaměřený na vesmírnou tématiku, se měl původně konat 30-31.5. Nebude však zrušen ale přesouvá se na podzim 2020. Přesné datum zatím není známo.

Advík

Smutná zpráva pro fanoušky anime, mangy a japonské kultury. Advík, který se tradičně koná uprostřed léta, bohužel letos neproběhne.

Z dalších conů, které byly pro letošní rok zrušeny, jsou to: Blavicon, unikátní akce zaměřená na období středověku a svět Zaklínače, Plzeňský Co.Con který se měl letos konat podruhé nebo Hitopint LEGENDs 5, legendární gamerská akce se letos konala bez účasti publika.

Ostatní akce, které jsou letos naplánovány, mezi které patří například tradiční Festival Fantazie, Potterfest, Whocon nebo CrweCon se zatím letos budou konat v plánovaných termínech.

Zobrazeno 571 krát
Naposledy upraveno: ne., 26. duben 2020 18:04
Pro psaní komentářů se přihlaste