po., 2. listopad 2015 15:40

Přichází listopad a s ním i Movember

Přichází listopad a s ním i Movember Zdroj: https://www.flickr.com/photos/movemberphoto
Listopad je už několik let spojený s nadační organizací Movember. Každým rokem se zájem o tuto akci zvyšuje. Můžeme očekávat, že celý měsíc budeme potkávat muže s knírky. Ví ale všichni účastníci, jaký smysl má tato akce? Nebo jenom chtějí jít s dobou?

Co je to Movember?

Nejhlavnější část této akce spočívá v tom, že účastníci peněžně přispějí nadaci Movember. Navíc si muži, kteři přispěli, nechají narůst vousy a celý listopad si je neoholí. Upozorní tím ostatní a dávají najevo, že se do akce zapojili. Snaží se tím přimět ostatní muže k aktivní účasti.

Movember Foundation je celosvětová nadace, která vznikla v Austrálii v roce 2003. Přispívá na léčbu rakoviny prostaty a rakoviny varlat. Navíc se zabývá psychickým zdravím a nedostatkem pohybu. U nás začala nadace působit v roce 2010. Z nápadu, který se zrodil v hospodě u piva v hlavách dvou kamarádů, se za 12 let vyklubala mezinárodní nadace velkých rozměrů.

Peníze, které se vyberou v České republice, pomáhají výhradně českým mužům.

Peníze jsou důležitější než knír

Hodně mužů si nechá narůst vousy, ale nezapojí se finančně. Pokud se už přeci jenom chtějí hlásit k Movemberu, tak by měli alespoň symbolicky přispět. Jinak tato akce postrádá smysl. Není to tak dávno, co probíhaal akce „Ice bucket challenge“, která se rozšířila po celém světě, ale většina účastníku ani nevěděla jaký je cíl této akce.

Pokud chcete přispět, tak neváhejte. Nemusíte si za každou cenu nechávat narůst vousy a vypadat vtipně. Stačí, když akci podpoříte finančně.

Zobrazeno 1422 krát
Naposledy upraveno: pá., 6. listopad 2015 14:26
Pro psaní komentářů se přihlaste