po., 28. listopad 2016 18:36

Prosinec není jen o vánočních koledách, ale i pořádné muzice

Z koncertu Monkey Business Z koncertu Monkey Business Zdroj: Gabriela Dřímalková
V adventním čase jsou sice hlavní koncerty s vánoční tématikou a koledami, ale hudebníci chystají i koncerty plné rocku, popu a dalších hudebních žánrů. Program na prosinec je nabitý českými i zahraničními interprety, ve kterém si každý svého oblíbence najde.

 

Prvního prosince na svém turné ShadowShows 2016 zavítá do pražského ra Karlínfinská metalová královna Tarja. Ta v srpnu vydala nové heavy rockové album s názvem  TheShadowSelf. Ti z vás, kteří metalovou muziku nepovažují za svůj šálek kávy, mají možnost zajít do Café v Lese na Kurtizány z 25. Avenue a Flash the Readies. A od devíti budou hrát Eddie Stoilow v Lucerna Music Baru.

 

Americká skupina Skillet potěší fanoušky hned dvěma koncerty - 30. listopadu v Brně a 4. prosince v Praze. Monkey Business zůstanou věrní Lucerna Music Baru, kde mají naplánováno několik předvánočních koncertů. Co bylo před velkým třeskem, pane Grygare?! je podtitul koncertů kapely, která slibuje tři ojedinělé večery, pokaždé s jinými hosty a programem. Nejen Monkey Business budou koncertovat v Lucerně, ale také česká oblíbená skupina Chinaski,Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa nebo Rybičky 48.

 

Pražskou O2 arénu rozezní 7. prosince svým ojedinělým hudebním stylem Pražský Výběr. Tentýž večer vypustí francouzkou energii zpěvačka Zaz, která bude mít pro velký úspěch koncert i další den, opět ve Foru Karlín a 10. prosince poctí návštěvou Zlín. 

 

Klubovou scénu ovládne Andy McKee s jediným koncertem ve Střední Evropě a vůbec prvním vystoupením v Praze. Billy Barman oživí večer v Café v Lese a  za pozornost stojí i OkkultoratiWithinTheRuins + Fit For An Autopsy + TLTSOF + Phinehas na Nové Chmelnici. Famous Swing Melodies lákají na swingové hity do Reduta Jazz Clubu.

 

Milovníci Majka Spirita určitě zavítají 9. prosince do pražského SaSaZu na Primetime Tour 2016. Amsterodamská dvojice AriaanOlieroock & Peter Kriekaka 16 Bit Lolitas, kterou právem nazýváme undergroundovými top DJs a producenty světa, vystoupí v klubu Radost FX.

 

Mezi dalšími zahraničními interprety jsou například Milow nebo Sharon Lewis. Těsně před vyvrcholením vánočních svátků přivítá Tipsport Arena španělskou popovou hvězdu Enrique Iglesiase. Z české hudební scény vystoupí Kryštof, Visací zámek, vtipné a sarkastické texty v rytmu ska vypustí Sto zvířat, Tři sestry a jiné. Z vánočního soudku se můžeme těšit na koncert Heleny Vondráčkové v Lucerně, koncert Pod vánoční střechou na Žofíně, na kterém zazpívá Roman Vojtek, Kateřina Brožová nebo Heidi Janků. Na své koncertní šňůře ani letos nevynechá zastávku v Praze gospelový soubor The Meryland Gosp a Danton D. Whitley.

Zobrazeno 2261 krát
Naposledy upraveno: pá., 2. prosinec 2016 19:34
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlaste