út., 5. prosinec 2023 20:31

První díl pořadu StarDance byl přehlídkou nevkusu

Kýč a nevkus nebo kvalita? Jak kostýmy 12. řady StarDance hodnotíte? Kýč a nevkus nebo kvalita? Jak kostýmy 12. řady StarDance hodnotíte? Zdroj: Česká televize
Ano, spousta z nás se těšila na další dávku tance, hudby a opulence v podobě pořadu StarDance. Nádherné tanečnice a tanečníci ozdobení kamínky, peřím a obaleni do nádherně pohybujících se látek. Mladí i staří, všechny věkové kategorie se po ročním odříkání těšily na novou řadu Star Dance.

Je sobota večer, já a matka usedáme k televizi, v místnosti je ticho. Zazní znělka, a poté naše milované, scházení párů po schodech. Představujeme si spolu, kterou róbu bychom si vzaly na náš imaginární výlet do Paříže, kterou bychom spíchly i my dvě doma, a který z mužů se nám pozdává nejvíce atraktivní. Dámy a pánové, naše fantazie se proměnily v noční můry, a to už u prvního páru.

Obočí se mi krčí a ústa šklebí v momentě, kdy se krásná Daria Pavlovičová zpoza opony vytočí v kostýmu, který bychom našli na e-shopu Shein. Nejspíše v kategorii halloween, či doplňky ke spodnímu prádlu. Očividně se zde tvůrci snažili o neotřelou napodobeninu kostýmu Wednesday ze stejnojmenného seriálu. A napodobit se jim to nepovedlo. Kostým vypadá nekvalitně a krátký korzet držící dva až tři kusy nabíraného týlu působí jako z burlesky. Tanec je hravý, veselý a vyzařuje z něj nátura mladé herečky, kostým s ní tanečnicí vůbec nerezonuje a dělá ji starší.

David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná mě zaujali. Ne tanečně, to je na porotcích, ale jak skvěle dokázali maskovat Prachaře. Podívejme se na to. On dostal nudný, bahnitě zbarvený kostým vesty a kalhot a jeho partnerka dostala Ferrero Rocher speciál. Při tanci se pak slečna ve zlatém, od hlavy až k patě, točí kolem Prachaře a maskuje ho lépe, než kdejaký armádní vzor. Kostým nejen, že mu nesedí barvou a stylem, ale bohužel v záři reflektorů se tanečník celkově ztrácí i na obrazovce, což může ovlivnit i hlasy diváků.

Na konec programu si pro nás Richard Krajčo a Dominika Rošková připravili Cha Chu, a to s uvozující scénkou. Příběh byl vystavěn tak, že Krajčo jako svůdník píská na ženu nízkých mravů, ta je jím okouzlena a nechá se svádět. Co však jejich vystoupení chybí, je ona svůdná energie Krajča. Pro takovou scénu je důležité oddělit normální styl tanečníka, a usadit ho oblečením do role, kterou má představovat. Bíla košile otevřená do půl pasu a flitrové kalhoty prostě svůdností nemluví. A nepřesvědčily mě ani o tom, že je přede mnou někdo, za kým se hlavy otáčí. Proto k sobě tanečníci nesedí a Krajčo jako dlouhovlasý diletant potřebuje něco více. Není to kříž na krku který ani při tanci nejde vidět a rozhodně ne kšandy.

Co k tomu říct, byla jsem zklamaná já i mamka, a to ji oblékám a styluji od doby, kdy jsem byla připuštěna k platební kartě. No a když vám i takový módní lajk jako ona řekne, ať o tom někde napíšete, neb se na to nedalo koukat, něco to s vámi udělá.

Zobrazeno 365 krát
Naposledy upraveno: st., 6. prosinec 2023 11:29
Pro psaní komentářů se přihlaste