po., 22. duben 2019 16:38

RECENZE: ALCHYMIE VĚČNOSTI

Avery Williamsová – Alchymie věčnosti Avery Williamsová – Alchymie věčnosti Zdroj: Lada Prokešová
Alchymie věčnosti je první díl série Inkarnace, jejíž autorkou je Avery Williamsová. Jedná se o fantasy román, zabývající se převtělováním. Hlavní hrdinkou je Serafina, která během svého života vyměnila už několik těl. Serafině je totiž už něco přes šest set let a už nedokáže žít s vědomím toho, že proto, aby žila ona, musí zabít někoho jiného. Tak se rozhodne spáchat sebevraždu a navždy se tak osvobodit od Cyruse, kterého kdysi dávno tak milovala. Právě on ji kdysi zachránil díky alchymistické metodě, jež umožňuje duším střídat těla. Celý její plán zemřít však zkazí její setkání s Kailey Morganovou...

Věčný život. Téma, které by se rozhodně dalo považovat za klišé. Téma, které vás už nemůže nikdy ničím překvapit. To jsem si myslela, než jsem knihu začala číst. Netrvalo to ale dlouho a do knihy jsem se začetla natolik, že jsem ji přečetla na jeden zátah.

Kniha obsahuje nejeden napínavý okamžik, díky čemuž budete nuceni číst dál a dál. Na druhou stranu je tam tolik zápletek (které jsou často velice zajímavé), že i kdyby autorka chtěla sebevíc, tak by neměla šanci je všechny vyřešit v jedné knize. Odpovědi na některé z nich se můžete dočíst až v pokračování autorčiny série. Za velké plus ovšem považuji celkové pojetí a zpracování tématu věčný život a inkarnace v jiném podání než obvykle.

Skvělý název, zajímavá zápletka a příběh o nesmrtelnosti, avšak bez přítomnosti upírů, kteří se v poslední době stali otřepaným tématem. Proto byla tahle kniha příjemným oddechovým osvěžením od ostatních jednotvárných příběhů. Téma inkarnace vás zaručeně nadchne a rozhodně nebudete litovat, když téhle knize dáte šanci.

Zobrazeno 798 krát
Naposledy upraveno: út., 23. duben 2019 20:25
Pro psaní komentářů se přihlaste