út., 23. říjen 2018 20:25

Recenze: Je Venom absolutní propadák?

Venom Venom Zdroj: falcon.cz, columbia pictures
Lidé se báli, že to bude propadák. Nakonec to podle mě byl další z úspěšných filmů Marvelu. I přesto, že se ze všech stran chrlí na Venoma jenom kritika, 76% lidí na československé scéně snímek bavil. Stejně tak můžeme zhodnotit i mezinárodní scénu, kde pozitivní kritické reakce zaujímají pouhých 30%, ale film má 89% nadšených fanoušků. Divácká obliba se projevila i na obrovských tržbách, které činí přes 200 milionů dolarů.

Původně jsme se měli těšit na drsný film s nekompromisní akcí hrdiny. Nakonec se tak ale nestalo. Je fakt, že Venom měl vystupovat jako antihrdina, což se mu na začátku povedlo. Bohužel podle mě se až moc rychle stal hrdinou, který bojuje proti zlu. Ze začátku se film trochu táhl. To se ale dá čekat, když film přijde s novou postavou musí ji prvně uvést a představit divákům. Postupně narůstal podíl akce. Napětí se prolínalo s humorem a to dodalo filmu mnoho. V hlavní roli je obsazen Tom Hardy, který podle mého ztvárnil postavu Eddieho Brocka úžasně a není nic co bych mu mohla vytknout. Ostatně všichni herci se zdárně ujmuli své role.

Hlavní postavou je tu novinář Eddie Brock, který má skvělou přítelkyni i práci. Vše ztratí kvůli jednomu rozhodnutí a pak to s ním už jde jen z kopce. V Malajsii totiž spadne raketa, na které kosmonauti vezli několik mimozemských symbiontů. Jeden se při pádu ztratil a ti ostatní šli do rukou významného a zároveň šíleného vědce Carltona Drakea. Z jeho laboratoří se dostane další symbiont, který nakonec skončí v Eddiem. Ten ze začátku slyší ve své hlavě podivné hlasy až se mu nakonec sám symbiont zvaný Venom rozhodne odhalit. Za zády mají také Drakovi přívržence, kteří se snaží za každou cenu získat svého symbionta zpátky.

Komiksovky máme na plátně už několik let, většinou šlo ale hlavně o akci, napětí a nakonec vyvrcholení děje. Takhle to šlo několik let za sebou a společnost Marvel si už uvědomila, že k úspěšnému filmu jenom tohle stačit nebude. Nakonec k tomu všemu přidali i humor a trhák byl na světě. O nějaký ten kus humoru se poprvé pokusili v Doktoru Strangerovi a také v Deadpoolovi. Nyní sem zařadili i Venoma.
Celkově bych film zhodnotila jako velmi úspěšný. I přesto se však obavám jeho pokračování. V dalším díle bych už ocenila více akce a také nějaký ten větší zvrat v ději.

Venom je v kině CineStar Olomouc ke zhlédnutí od 4.10.2018.

Zobrazeno 1358 krát
Naposledy upraveno: út., 23. říjen 2018 21:37
Pro psaní komentářů se přihlaste