po., 11. květen 2020 22:08

Rick a Morty se vrací na obrazovky. Jen sotva můžeme hádat, kam seriál směřuje

Rick se šesti pažemi není pro věrné fanoušky velkým překvapením Rick se šesti pažemi není pro věrné fanoušky velkým překvapením Zdroj: https://rickandmorty.fandom.com/
Svalnatý Ježíš Kristus, kapitalismus, trojitá zadnice, menstruace, škorpioni a cyklus nekonečného vyprávění – na toto všechno a na mnohem víc se mohou těšit fanoušci seriálu v epizodě Never Ricking Morty. Diváci na ni museli čekat téměř půl roku, ale konečně nadešel její čas. Geniální senior závislý na alkoholu a jeho ukňouraný vnuk jsou zase zpátky, aby nám v nelehké době poskytli dávku tolik oblíbeného eskapismu.

Pátý díl čtvrté série seriálu Rick and Morty (Rattlestar Ricklactica) vyšel 15. prosince 2019 a od toho data uběhla již dlouhá doba. Fanouškům seriálu se však čekání na druhou polovinu série vyplatilo. Díl Never Ricking Morty sdílí jednu pozitivní recenzi za druhou a podle Forbes by se mohlo jednat o vůbec nejlepší epizodu celého seriálu.

Never Ricking Morty je totiž jednou velkou metaforou pro cyklické schéma, kterým se autoři seriálu Justin Roiland a Dan Harmon vždy řídí. V této epizodě je zmíněný cyklus znázorněný jako podivný vlak, který jezdí stále dokola a dokola. Ale jde z tohoto vlaku vůbec vystoupit? Epizoda nám ukazuje, že vybočit ze zavedeného schématu je samozřejmě možné, i když mnohdy obtížné. Opakované schéma se zdá ubíjející, ale je svým způsobem velmi pohodlné a úspěšné. Může totiž působit na velmi široké publikum.

Právě snaha zavděčit se všem je druhé téma nejnovější epizody. „Změní se seriál vlivem vlastní popularity, jako už tolik předchozích? Jak chytří musejí být spisovatelé, aby zůstali relevantní, aby měli náskok před jejich publikem s vysokým IQ? Je Rick and Morty vůbec udržitelný?“ ptá se ve svém článku pro Frobes Dani Di Placido, autor textů věnovaných popkultuře. A jeho otázky jsou opravdu na místě. Seriál se totiž musí zalíbit jak stále rostoucímu publiku, tak společnostem, které jej vysílají. V důsledku toho se pak může stát, že cílem nových epizod nebude jejich kvalita, ale jejich popularita a zpeněžitelnost.

Je Never Ricking Morty předzvěstí možného úpadku seriálu a jeho proměnu v uspěchaný, komerční výplod? Anebo si ze Roiland a Harmon z jejich publika pouze utahují? To posoudíme nejlépe sami, když budeme seriál dál sledovat. Na sedmou epizodu s názvem Promortyus se na Netflixu můžeme těšit 13. května. o týden později nás čeká díl The Vat of Acid Episode, 27. května přivítáme Childrick of Mort a celou sérii zakončí 3. června Star Mort Rickturn of the Jerri.

Zobrazeno 595 krát
Naposledy upraveno: st., 13. květen 2020 22:36
Pro psaní komentářů se přihlaste