ne., 1. květen 2016 17:24

Rock for People chystá i swingový večírek a nefalšovaný punk

Rock for People chystá i swingový večírek a nefalšovaný punk Zdroj: Petr Klapper
Hradec Králové - Po loňském „dvojitém“ konání festivalu Rock for People jednou v červnu v Plzni a podruhé o měsíc později v Hradci Králové se tato třídenní hudební přehlídka různých žánrů vrací zpět do své domoviny – do hradeckého Festivalparku. Od 3. do 5. července se zde představí přes padesát domácích i zahraničních interpretů.

Hlavním headlinerem letošního „rokáče“ jsou zakladatelé a průkopníci trip hopu Massive Attack, kteří v lednu po pěti letech vydali čtyřskladbové EP Ritual Spirit a další album plánují na konec letošního roku. V klipu k singlu Voodoo in My Blood, ve kterém se k Massive Attack přidali ještě Young Fathers, si zahrála britská herečka Rosamund Pike.

Další eso z rukávu organizátoři vytáhli v podobě legendárních kalifornských The Offspring, jejichž Pretty Fly (For a White Guy), The Kids Aren’t Alright nebo Why Don’t You Get a Job zná dnes zřejmě každý, kdo někdy alespoň trochu tíhl k americké punkrockové scéně. To, že většina hlavních jmen letos zachovává význam slova „rock“ v názvu festivalu, potvrzují i další dvě kapely. Festival totiž přiveze jak metalcoreové Bullet for My Valentine, tak rockovou nálož v podobě Five Finger Death Punch.

Speciální žánrovou exkurzí bude takzvaný Swingový večírek. Ten pořadatelé přichystali už na první festivalový večer, tedy neděli 3. července. Během tohoto výletu do vod swingových se představí hned několik umělců hrajících swing a žánry jemu blízké, například Mydy Rabycad, čtyřčlenná kapela mladých hudebníků stále stoupajících na žebříčku popularity nejen na domácí, ale především zahraniční scéně. To potvrzuje i jejich plánované vystoupení na festivalu Glastonbury nebo třeba v Jižní Koreji. Zpěvačka Žofie Dařbujánová se vystoupením v Hradci tak trochu vrátí ke svým kořenům, protože odtud pochází a ještě celkem nedávno studovala na zdejším Gymnáziu Boženy Němcové.

Z dalších swingových uskupení vystoupí například rakouská formace Eugene the Cat, francouzsko-americké duo Ginkgoa, Orchestr Ježkovy stopy, který předvede swing a jazz v tom nejtradičnějším českém pojetí, anebo DJ Mackie Messer, nynější rezident Rádia 1.

Přesný časový harmonogram jedenadvacátého RFP ještě známý není. Vstupenky jsou nyní až do data konání v předprodeji za 1650 korun v základní verzi, na místě pak budou stát 1800 korun.

Zobrazeno 1679 krát
Naposledy upraveno: po., 2. květen 2016 10:35

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste