so., 10. duben 2021 15:54

S týmovým výsledkem nemůžu být spokojený, tvrdí zkušený obránce Michal Jordán

HC Amur Chabarovsk celkově skončil desátý ve východní divizi HC Amur Chabarovsk celkově skončil desátý ve východní divizi Zdroj: hcamur.ru
Pro nejednoho sportovce uplynulá sezóna nebyla jednoduchá, bez podpory fanoušků se výkon podával hůře a své o tom ví i hokejista Michal Jordán působící v HC Amur Chabarovsk. Účastník čtyř mistrovství světa v ledním hokeji i olympijských her v Pchjongčchangu vylíčil, jak probíhaly zápasy během celosvětové pandemie a zda se opět chystá připravovat v rodném Zlíně nebo i to, jestli by opět reprezentoval Českou republiku.

Mělo prodělání covid-19 nějaký vliv na Váš výkon? Několik sportovců si stěžovalo, že neměli dostatek energie, výsledky byly horší, pocítil jste to i vy?
Byl jsem nemocný tři týdny, takže jsem ze začátku musel začít s tréninkem hodně zlehka. Po týdnu tréninku jsem nastoupil k zápasu a bylo to hodně náročné, protože těch sil moc nebylo, ale postupem času se to začalo zlepšovat. Řekl bych, že tak po dvou týdnech od prvního tréninku jsem se už cítil fyzicky zase dobře, naštěstí jsem neměl žádné problémy s dechem jako někteří spoluhráči.

V čem sezóna 2020/2021 byla pro Vás a klub jiná? Jaká opatření jste museli jako hráči dodržovat?
Byla jiná v tom, že se asi 50 % zápasů hrálo bez diváků, což je celkem velký problém v Chabarovsku. Máme skvělé fanoušky. Když přiletíme z venkovního zápasu, kde jsme měli časový posun třeba osm hodin a jdeme po dvou dnech do zápasu, tak tělo je hodně unavené, protože se nedokázalo ještě aklimatizovat na místní čas. Kdyby tam byli fanoušci, tak nám dodají energii a hráče vtáhnou do zápasu. Sice jsme profesionálové a měli bychom se s tím poprat, ale právě v době, kdy jsme hráli bez diváků, nepodávali jsme takové výsledky, jaké když tam bylo povoleno 30 nebo 50 % kapacity.

Jak byste zhodnotil Váš čas strávený na ledě a jak jste spokojený s konečným umístěním týmu v tabulce?
S týmovým výsledkem nemůžu být spokojený, jelikož jsme se nedostali do play-off a tím pádem jsme nezvládli náš předsezonní cíl. Řekl bych, že jsme měli jeden z lepších týmů, co jsem v Chabarovsku. O to víc to mrzí. Co se týče osobních výsledků, tak jsem měl nejlepší sezónu v bodech v KHL. Takže jsem moc rád, i když to bylo nejtěžší období, jaké jsem zatím ve své kariéře podstoupil. Hlavně tedy kvůli covidu. Je to pro mě zase motivace do budoucna, překonat minulou sezónu.

Máte nějaký tým, kterému byste letos přál vyhrát Gagarinův pohár?
Vůbec netuším, kdo by to mohl vyhrál. Zůstaly tam čtyři týmy – Kazaň, Omsk, Petrohrad a CSKA Moskva. Čtveřice nejlepší mužstev KHL a ty rozdíly mezi nimi jsou minimální. Bude záležet na momentální formě a kdo bude mít méně zraněných hráčů.

Jakožto rodilý Zlíňan, sledoval jste Berany během sezóny?
Samozřejmě Zlín sleduji, i díky tomu že otec pracuje jako kustod. Sezóna byla těžká, ale na druhou stranu se podařilo do týmu dostat hodně mladých hráčů, což si myslím, že bude plus do budoucna. Tento rok se nesestupovalo, takže kluby byly relativně v klidu,. Ale během příštího roku na ně bude kladen větší tlak, jelikož bude hrozit sestup do první ligy.

Chystáte se opět připravovat na sezónu ve Zlíně nebo bude pro letošek nějaká změna?
Připravovat se budu opět ve Zlíně. Po sezóně v zahraničí se vždycky s rodinou domů těšíme. Příprava bude asi stejná jako v minulých letech, hodně běhání, posilovna a pokud bude možnost jít v létě někam na led určitě toho využiji.

Pokud by přišla pozvánka do reprezentace ať už na mistrovství světa nebo olympiádu v následujícím roce, váhal byste nebo máte jasno?
Pokud by přišla pozvánka určitě rád pojedu, reprezentace je čest pro každého sportovce. Hokejová kariéra je krátká a nikdy nevíte, jestli si v dalších letech za národní tým ještě zahrajete, takže pokud ta možnost je, určitě bych rád reprezentoval naši zemi.

Zobrazeno 195 krát
Naposledy upraveno: po., 12. duben 2021 20:13
Pro psaní komentářů se přihlaste