po., 11. červen 2018 14:35

Pivo teče proudem na jihu Moravy

PSH PSH Zdroj: Tereza Šumberová
Pokud jste se druhý červnový týden nacházeli na jižní Moravě, konkrétně v okolí Břeclavi, jistě jste se zastavili v tomto příhraničním městě na Slavnosti břeclavského piva. Hudební program s populárními kapelami, delikátní jídlo a samozřejmě ohrnomná nabídka piva spolu s příjemným počasím udělaly z této akce příležitost dobře strávit volný čas v období počínajícícho léta.

Slavnosti břeclavského piva odstartoval velký průvod, kde návštevnící měli o program vystaráno. Nejen, že měli o pivo postaráno, ale také i o kulturní vložku, o kterou se postarali členové divadla KVELB. Celý průvod vyrazil k radnici, kde si vyzvedli klíčky od zámeckého areálu u pana starosty.

Co by to byly za pivní slavnosti, kdyby chyběl „pivní" program pro učastníky festivalu. Návštěvníci si mohli vybrat pivo dle chuti, jelikož o nabídku zlatavého moku se postaralo osm pivovarů, které si pro hosty připravili degustační menu. Nechyběli ani zástupci ze Slovenska. Nouze nebyla ani o jídlo, protože organizátoři věděli, že po pivu je vždy velký hlad. V tomto ohledu se o naše chuťové buňky postaraly zástupci z tzv. street food - jídlo ulice, kde si lidé mohli vyzkoušet hned několik skvělých domacích burgerů, výborných palačinek a mnoho dalšího.

O hudební doprovod bylo také vystaráno. Učinkující kapely jako Mig 21 nebo Rybičky 48 se postaraly o skvělou show. Diváci si také mohli 20 min po vystoupení své oblíbené kapely nechat podepsat tričko, či podpisovou kartičku.

 

Zobrazeno 1602 krát
Naposledy upraveno: st., 27. červen 2018 13:22
Pro psaní komentářů se přihlaste