po., 24. duben 2023 15:11

Sparťanský stroj nabral obrátky. Dokáže vyhrát titul?

Děkovačka sparťanského týmu po výhře nad Pardubicemi Děkovačka sparťanského týmu po výhře nad Pardubicemi Zdroj: Foto: sparta.cz
Sparta se dostala po 26. kole FORTUNA: LIGY na první místo v tabulce. Tým se chvíli hledal po angažování dánského kouče. Po nejistých výkonech v úvodní části soutěže to do sebe vše zapadlo. Pomohlo sjednotit tým Priskeho pozápasové kolečko? Mají šanci dotáhnout dobře rozjetou jarní část sezóny do zdárného konce a získat tak titul po necelých 10 letech?

Ze začátku sezóny málokdo věřil, že Tomáš Rosický udělal dobrý krok, když angažoval dánského kouče. Už jednou se vedení na Letné rozhodlo zainvestovat do zahraničního trenéra, Andrea Stramaccioniho. Tehdy to dobrý krok rozhodně nebyl. Spartu stál italský stratég, který si s sebou přivedl spoustu hráčů s velmi lukrativními smlouvami, strašné množství peněz. Tentokrát to ale vypadá, že se Rosický trefil do černého.Tomáš Rosický a Brian Priske při podpisu smlouvy

Sparta měla vlažný podzimní start, ve kterém sice neprohrála 11 utkání v řadě, ale také remizovala s týmy, které jsou na sestupových pozicích. Tím tak nenasbírala „povinné“ body. Spousta fanoušků proto požadovala odvolání celého realizačního týmu a vedení klubu včetně Tomáše Rosického. Letenští se i přes nejistý a místy špatný výkon udrželi na předních příčkách ligové tabulky.

Po zimní přestávce nastoupil tým, který má momentálně nejlepší formu v lize. Neprohráli ani jeden zápas v jarní části. Vyhrávají rozdílem minimálně dvou branek. To vše jim vyneslo první místo v tabulce a náskok dvou bodů nad Slavií a sedm nad Viktorií Plzeň. Navíc se dostali do finále MOL Cupu, kde narazí na svého odvěkého rivala Slavii. Spartě hraje také do karet bídná forma Slavie ve venkovních zápasech. Letenští mají před sebou ještě spoustu náročných zápasů, čeká je například Viktorie Plzeň nebo nepříjemný Slovan Liberec. Hodně nám ukáže všemi očekávané derby mezi pražskými kluby, které se odehraje 15. dubna na Letné.

Zpočátku to drhlo, než se sparťanský kádr sehrál, než si všechno sedlo a hráči získali potřebnou formu. Velký podíl na fungování celého týmu má i Ladislav Krejčí ml., který dokáže vyburcovat své spoluhráče a dovést je ke kvalitním výkonům. Pokud se jim podaří udržet nastolenou formu a Brian Priske zvládne zkrotit bujará ega mladých hráčů, má Sparta nádherně nakročeno k vysněnému titulu.

 

 

 

 

Zobrazeno 152 krát
Naposledy upraveno: út., 25. duben 2023 22:02
Pro psaní komentářů se přihlaste