st., 20. únor 2019 19:29

Naučte se tři písničky na ukulele, budete znít exoticky, radí začínající stopařky

Aneta a Ester Aneta a Ester Zdroj: Matěj Richtr
Přednášku s názvem "Trio stop punkovým duchem..., aneb začátky našeho stopování" prezentovala ve skautském institutu na Dolním náměstí dvojice dobrodružkyň v pondělí 20. února. Poslechnout si je přišlo 25 lidí. 

Ester Melichárková a Aneta Pavelkova jsou dvě osmnáctileté skautky z Břeclavi. Jejich první stopařský výlet se uskutečnil v srpnu 2018. Vedl do Mariboru, který se nachází na severu Slovinska. Z tohoto města pokračovaly do Lublaně. "Lublaň je krásné město, nikdo tam není uspěchaný a jsou tam pouliční umělci," říká Ester. Po zjištění, že mají ještě mnoho času se rozhodly vydat k moři. Omylem dojely do Itálie, kde se s pomocí dalších lidí dostopovaly k pobřeží. 

Podruhé se vydaly do Vídně. "Zkoušely jsme hrát na ukulele, abychom měly na zmrzlinu," sděluje své dojmy Ester. A prozatím poslední výlet byl k naším severním sousedům, do Polska. Tentokrát z části vlakem. Jely za svým známým z prvního stopu do Varšavy. Jelikož v létě viděly moře na jihu, rozhodly se dojet i do Gdaňsku za Severním mořem.

 V tomto rybářském městě se zúčastnily pohřbu zavražděného starosty Pawla Adamowicze. "Na pohřbu jsme vyčnívaly, protože jsme měly barevné čepice a z kázání jsme nerozuměly ani slovo," přiznává Aneta. Na pláži Severního moře si rozdělaly stan a místní lidé měli starost o jejich zdraví. Noc ale přečkaly v pořádku. S využitím posledního stopu se sympatickými lidmi dojely do Varšavy a vrátily se domů. 

"Naučte se tři písničky na ukulele, nejlépe v angličtině, budete vypadat exoticky. A napište si na kartón, kam chcete svést," podělily se o cenné rady na samém závěru přednášky. 

Zobrazeno 1177 krát
Naposledy upraveno: čt., 21. únor 2019 19:04
Pro psaní komentářů se přihlaste